Strona główna

O szkole

Dla Rodzica

Dla Ucznia

Dla Nauczyciela

Nabór 2024/2025

RODO

BIP

Nauka zdalna

EPUAP

FB - PSP7

Dostępna Szkoła

Jadłospis

FB - Biblioteka Szkolna

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub Szkół

Skontaktuj się z nami

Publiczna Szkoła Podstawowa

z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Mikołaja Kopernika 

ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola


+48 15 842 04 88

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


NIP: 8651427241
REGON: 000837465 
KRS: 0000145905

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

80 1020 4913 0000 9802 0117 6981

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

 

Plan lekcji

E-dziennik

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

http://portal.office.com

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Zdjęcia

photo gallery

Otwórz menu

Dołaczyliśmy do zaszczytnego grona - Klubu Szkół Unicef. Jako szkoła integracyjna zwracamy uwagę na każde dziecko. Jest ono równie dla nas ważne i wymaga szczególnego wsparcia.Osoby na wózkach, czy dotknięte różnymi formami niepełnosprawności są tacy jak my. Nie wszyscy jednak dostrzegają, że jako dzieci mają te same prawa. Dlatego nasza szkoła po dołączeniu do Klubu Szkół UNICEF od 20 listopada 2023 rozpoczyna wśród naszych uczniów i ich rodziców akcję mającą na celu uzmysłowienie jakie prawa mają dzieci, szczególnie te, które nie są w stanie mówić za siebie. W ramach integracji stawiamy sobie za cel niewelowanie różnic jakie stoją na przeszkodzie w życiu takich dzieci pośród nas. Wierzymy, że przez uzmysłowienie innym co znaczy prawdziwa toleracja i szacunek wyślemy jasny przekaz - dla takich osób jest również miejsce. Dlatego włączamy się w działania UNICEF przekonani, że na nas jako na szkole integracyjnej spada szczególny obowiązek - pomoc w odnalezieniu się dzieciom szczególnie dotkniętym przez los. Mamy już pół wieku doświadczenia jako szkoła w podobnych działaniach, a od 2023 roku uważamy, że czas pójść dalej.
 

UNICEF został założony w 1946 roku, aby nieść pomoc dzieciom, które ucierpiały na skutek II Wojny Światowej i w swoich działaniach kieruje się postanowieniami Konwencji  o prawach dziecka. Każdego dnia pracownicy UNICEF działają w 190 krajach i terytoriach, nierzadko w najtrudniejszych miejscach na ziemi, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.
 
Historia UNICEF w Polsce rozpoczęła się w roku 1962, kiedy w naszym kraju powstał pierwszy Narodowy Komitet UNICEF we wschodniej części Europy. Przez 40 lat UNICEF finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci. Podczas stanu wojennego Komitety Narodowe z Europy Zachodniej przekazywały polskim dzieciom lekarstwa, odzież i odżywki.
 
Od 2002 roku zmienił się zakres działań UNICEF w Polsce. Podobnie jak inne kraje wysokorozwinięte, UNICEF skupia obecnie swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.
 
 
Ewa Skrzypacz
Szkolny koordynator UNICEF

Ostatnie wydarzenia