ul. Okulickiego 14
37-450 Stalowa Wola
+48 15 842 04 88
psp7@stalowawola.pl

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:
80 1020 4913 0000 9802 0117 6981
Nr konta Rada Rodziców:
53 9430 0006 0000 1469 2000 0001
KRS 0000145905
NIP 8651427241
REGON 000837465

Regulamin Świetlicy Szkolnej

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

 

ZADANIA ŚWIETLICY

  • Zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.
  • Wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce. Organizowanie nauki własnej i samopomocy koleżeńskiej.
  • Kształtowanie właściwej postawy społeczno-moralnej oraz nawyków kultury życia codziennego.
  • Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie wolnego czasu, kształtowanie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy na świeżym powietrzu.
  • Prowadzenie współpracy z rodzicami, wychowawcami klas, a także pedagogiem szkolnym, celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.
  • Ujawnianie i rozwijanie zamiłowań, zainteresowań i uzdolnień uczniów.

 

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

  • Do świetlicy przyjmuje się dzieci, które muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na czas pracy rodziców oraz innych okoliczności. 
  • Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka – karty zgłoszenia do świetlicy szkolnej. 
  • Uczniowie mogą korzystać z opieki w świetlicy w godz. 6:15 – 16:00. 
  • Świetlica realizuje swoje zadania według rocznej organizacji pracy opiekuńczo– wychowawczej świetlicy.
  • Zajęcia świetlicowe organizowane są systematycznie, w ciągu całego dnia, z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych oraz rozwojowych dzieci, a także ich możliwości psychofizycznych. 
  • Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innym pomieszczeniu, na boisku szkolnym lub placu zabaw, szczególnie w sytuacjach, gdy pozwalają na to warunki pogodowe. 
  • Uczniowie, przebywający w świetlicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.
  • Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić się do nauczyciela. 
  • Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym oddaleniu się.
  • Uczeń ma obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
  • Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za wartościowe przedmioty przynoszone do szkoły.
  • Dzieci ze świetlicy odbierane są przez rodziców lub inne osoby upoważnione w karcie zgłoszeniowej.
  • W wyjątkowych wypadkach, jeśli dziecko miałoby być odebrane przez osobę nieupoważnioną w karcie zgłoszeniowej, potrzebne jest jednorazowe pisemne oświadczenie rodziców, które powinno być dostarczone do świetlicy. 
  • W przypadku samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy do domu potrzebne jest oświadczenie rodziców ze zgodą na takie wyjście, z podaniem daty i godziny, o której dziecko ma opuścić świetlicę. 
  • Osobom nieupoważnionym lub opiekunom w stanie nietrzeźwym dzieci nie będą przekazywane. Wychowawca będzie wzywał innego opiekuna wymienionego w karcie. O takiej sytuacji będzie informowany dyrektor szkoły, pedagog szkolny lub w szczególnych przypadkach policja. 
  • Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
  • Obowiązkiem rodziców lub prawnych opiekunów jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy i punktualnego odbierania dzieci.
  • Rodzice/opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są powiadomić wychowawców świetlicy o zmianie danych kontaktowych oraz o wszystkich innych istotnych informacjach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie dziecka w szkole.

 

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA W ŚWIETLICY

Uczeń ma prawo do: 

  1. a) respektowania swoich praw i obowiązków; 
  2. b) uczestnictwa i udziału we wszystkich organizowanych zajęciach, zabawach i imprezach; 
  3. c) rozwijania samodzielności, samorządności oraz społecznej aktywności; 
  4. d) rozwijania swoich zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień; 
  5. e) życzliwego, podmiotowego traktowania;
  6. f) swobody w wyrażaniu myśli i przekonań; 
  7. g) uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce;
  8. h) właściwie zorganizowanej opieki wychowawczej (zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego);
  9. i) poszanowania godności osobistej, ochrony przed przemocą fizyczną i psychiczną; 
  10. j) korzystania z pomieszczeń świetlicowych, boiska szkolnego i placu zabaw;
  11. k) korzystania z materiałów plastycznych, księgozbioru świetlicy, zabawek, gier i sprzętu sportowego. 

Uczeń ma obowiązek: 

  1. a) przestrzegać określonych zasad, dotyczących przede wszystkim: bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, współdziałania w grupie, podstawowych zasad higieny, dbania o ład i porządek oraz szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy; 
  2. b) pozostawiać tornister w wyznaczonym miejscu; 
  3. c) stosować się do poleceń wychowawców świetlicy;
  4. d) informować każdorazowo wychowawców świetlicy o swoim przyjściu oraz wyjściu ze świetlicy; 
  5. e) meldować wszelkie wypadki oraz swoje złe samopoczucie; 
  6. f) aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zabawach i imprezach świetlicowych; 
  7. g) ponosić odpowiedzialność za własne postępowanie; 
  8. h) zachowywać się kulturalnie w świetlicy i stołówce szkolnej.
Dzień pełen wrażeń w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Madejówka"
Słoneczny wtorek, 9 czerwca, uczniowie klas 4c, 5a i 5b spędzili w gospodarstwie agroturystycznym...
Udział w Programie „Edukacja-Biznes”
Dnia 5 listopada 2025 roku nasza szkoła przystąpiła do Programu „Edukacja-Biznes”, którego...
Grywalizacja na doradztwie zawodowym w klasach ósmych
Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w nieszablonowych lekcjach doradztwa zawodowego. Towarzyszył...
Mediatorki rówieśnicze w akcji – Piknik Rodzinny pełen uśmiechu i zabawy
Dnia 29 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, który był okazją do wspólnej...
Razem łatwiej – warsztaty o komunikacji i współpracy
W klasach 4a, 4b, 4c, 5a i 5b odbyły się warsztaty mediacyjne prowadzone przez mediatorki...
Światowy Dzień Mleka
Dnia 1 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Mleka.
Zaproszenie do udziału w I Konkursie na Maskotkę firmy SK nexilis Poland
Uczniowie klas I-VIII! Koreańska firma zaprasza Was do udziału w konkursie.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek w klasie 2B odbyły się zajęcia edukacyjne związane z...
Wyjątkowa Książka Kucharska
W naszej szkole powstała wyjątkowa książka kucharska, stworzona wspólnymi siłami uczniów i...
Konkurs plastyczny ,,Stalowa Wola w przyszłości”
Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej...
Europejski Dzień Śniadania 2026
W kwietniu w szkole zorganizowano wiele działań promujących znaczenie śniadania jako...
Konkurs komiksowy „Konflikt vs mediacja: ostateczne starcie”
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie...
Stanowisko zawodoznawcze w Dniu Promocji Szkoły
Przed rodzicami, którzy chcą posłać swoje dzieci do szkół nastał kolejny wybór.