Publiczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi nr 7
im. Mikołaja Kopernika
w Stalowej Woli
Rok Szkolny
2023/2024
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI
Opracowały: Barbara Kuziora
Kinga Korzeniowska
WRZESIEŃ
04.09.2023 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
4 września 2023 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie zostali powitani w sali gimnastycznej przez Panią Dyrektor, a następnie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Uroczystość uświetniły występy artystyczne naszych uczniów przygotowanych przez Annę Majkowską-Sobiło.
W tym roku w naszej szkole pojawili się wyjątkowi goście: Pan Prezydent Miasta Stalowa Wola i członek Rady Miasta.
Dekoracje przygotowała Anna Sawicka. Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Kingę Korzeniowską.
07.09.2023 r.
Zebrania z rodzicami
W dniu 7 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami.
17.09.2023 r.
Rocznica napaści ZSSR na Polskę
W niedzielę 17 września 2023 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach 84. rocznicy napaści ZSSR na Polskę.
Podczas uroczystości upamiętniono obrońców Lwowa, Grodna i Wilna. Przywołano pamięć oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy policji zamordowanych na wschodzie. Uroczystości połączone zostały z obchodami Dnia Sybiraka. Wspominano obywateli polskich wywiezionych na Sybir w głąb ZSSR.
Uczniowie uczestniczący w uroczystościach oddali hołd ofiarom sowieckiej agresji.
Osoby odpowiedzialne: Anna Dąbek, Elżbieta Sobol
28.09.2023 r.
Realizacja innowacji "Dobrzy dla siebie i dla innych" w 3D
W klasie 3 D realizowana jest w tym roku szkolnym innowacja pedagogiczna „Dobrzy dla siebie i dla innych”.
W ramach tego programu 28 września 2023 r. uczniowie wykonali wspólnie laurkę dla Pani higienistki w związku z Międzynarodowym Dniem Pracowników Ochrony Zdrowia. Starannie wykonane przez dzieci kwiatki zostały przyklejone na czerwonym sercu – symbolu wdzięczności wszystkich uczniów za dbałość i opiekę Pani higienistki.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
Wrzesień 2023 r.
Światowy Dzień Turystyki w bibliotece szkolnej - Podróże kształcą! 2023
We wrześniu w naszej bibliotece została przygotowana wystawa książek podróżniczo-krajoznawczych, zdjęć z podróży do Australii oraz zajęcia dla młodszych. Uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą książek i przewodników turystycznych, Obejrzeli film: „10 najpiękniejszych miejsc w Polsce”, rozwiązywali quiz turystyczny: „Czy znasz to miejsce?” oraz dzielili się wrażeniami ze swoich podróży, a na koniec wykonali pocztówkę z wakacji.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.
Osoba odpowiedzialna: Alicja Muniak
PAŹDZIERNIK
06.10.2023 r.
Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego
6 października 2023 r. miało miejsce uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Kingę Korzeniowską.
06.10. 2023 r.
Grand Prix w Biegach Przełajowych - X 2023
6 października na Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyła się runda jesienna Grand Prix w biegach przełajowych. Lena Stręciwilk - 5a zajęła I miejsce, Sandra Wojtala - 6c zajęła II miejsce.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
06.10. 2023 r.
Bieg Orląt Lwowskich 2023
6 października na Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli 150 uczestników wzięło udział w II stalowowolskiej edycji Biegu Orląt Lwowskich.
Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów z klas II. Swoim udziałem w tym biegu oddali hołd ORLĘTOM LWOWSKIM.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
10.10. 2023 r.
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - X 2023
10 października na Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny. Sztafeta dziewcząt z klas 6 i 5 zajęła I miejsce, a Sztafeta dziewcząt z klas 8 i 7 miejsce II. Obie sztafety uzyskały awans na zawody wojewódzkie. Dwie sztafety chłopców z klas 6 i 5 oraz z klas 7 zajęły drugie lokaty.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
12.10.2023 r.
Zawody: Lekkoatletyka Dla Każdego! - X 2023
12 października na obiektach orlika w naszej szkole odbył się event sportowy w ramach programu ,,Lekkoatletyka Dla Każdego!" Wzięły w nim udział dzieci z klas III oraz uczniowie klasy IVB.
Zajęcia lekkoatletyczne były poprowadzone pod okiem trenerów LDK - Moniki Kłosowskiej, Stanisława Anioła oraz nauczycieli wychowania fizycznego PSP z OI nr 7.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
18.10. 2023 r.
Akcja „Sprzątanie opuszczonych grobów”
Wolontariusze z naszej szkoły udali się na Cmentarz Komunalny w Stalowej Woli w celu uporządkowania zaniedbanych grobów. Wykazali się zaangażowaniem grabiąc liście, wyrywając chwasty oraz myjąc nagrobki. Optymizmem napawa fakt, że bezinteresownie przeznaczyli swój wolny czas, biorąc udział w akcji charytatywnej. Była to dla nich lekcja szacunku i pamięci o przodkach. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy na opuszczonych grobach.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
19.10. 2023 r.
Bezpieczna droga do szkoły
W klasach 1-3 odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”.
Osoba odpowiedzialna: Alina Szymaszek – Dymek
19.10. 2023 r.
Uroczyste pasowanie na ucznia
19 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, po pięknym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, przed biało – czerwoną flagą pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Alicja Bartoszek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Przewodnicząca SU życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Następnie wręczono klasom pamiątki przypominające o tej wspaniałej uroczystości. Każda klasa udała się do swojej sali na dalsze świętowanie.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.
Osoba odpowiedzialna: Izabella Madej
16-22.10. 2023 r.
Obchody OTK’ 2023 w naszej szkole
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery trwała od 16.10.2023 do 22.10.2023. W tym roku impreza była realizowana pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca”.
Zadania realizowane przez uczniów pod opieką nauczycieli i wychowawców to:
- wykonanie prac plastycznych,
- zajęcia warsztatowe z zastosowaniem programowania interdyscyplinarnych robotów Photon EDU związane z pracą programisty oraz z zastosowaniem obsługi profesjonalnego aparatu fotograficznego,
- cykl lekcji na temat znaczenia pracy m.in. nauczyciela, pedagoga, psychologa,
- obejrzenie filmu edukacyjnego o zawodach, prezentacji multimedialnej o współczesnym rynku pracy; gry i zabawy zawodoznawcze,
- wycieczka do Doboszówki (poznanie pracy piekarza), do Sandomierza (poznanie roli przewodnika turystycznego), do Jednostki Wojskowej w Nisku (poznanie służby żołnierza),
- spotkanie informacyjno – doradcze z pracownikiem biblioteki i pracownikiem firmy Macro-System w Warszawie oraz kuratorem zawodowym z Sądu Rejonowego w Stalowej Woli.
Osoba odpowiedzialna: Koordynator WSDZ - Renata Czernecka-Skrok
19.10.2023 r.
Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe - X 2023
19 października na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to Powiatowe Indywidualno - Drużynowe Biegi Przełajowe.
W Indywidualnych Biegach Przełajowych Lena Stręciwilk z klasy 5A na dystansie 800m wywalczyła srebrny medal, Wiktoria Wilkos z klasy 3A, pokonując dystans 600m również zajęła II miejsce. Uczennice uzyskały awans na zawody rejonowe, które odbędą się wiosną 2024 r.
Na podium stanęły 4 drużyny, zajmując III miejsce, pokonując 600m (kl.3 i 4), 800m (kl. 5 i 6), 800m (kl.7 i 8)
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
23.10.2023 r.
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe 2023
23 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. Łącznie w zawodach wzięło udział 137 drużyn z całego województwa.
Sztafeta w składzie: Sandra Wojtala, Lena Stręciwilk, Aleksandra Samołyk, Alicja Rogowska, Emilia Tryka, Penelopa Makuchowska wywalczyła 8 miejsce.
Sztafeta w składzie: Alicja Prandzioch, Wiktoria Środoń, Lena Dębowska, Zuzanna Drabik, Natalia Szot, Barbara Jagielska zajęła 17 miejsce.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ - Ewa Barszcz
24.10.2023 r.
Udział uczniów w XXI Śniadaniu Biznesowym „Stalowa Młodzież ze Stalowej Woli”
24 października 2023 r. odbyło się XXI Śniadanie Biznesowe zorganizowane przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły z klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielem Katarzyną Mrowiec. Spotkanie ukazało ścieżki sukcesów zaproszonych gości, którzy opowiadali o początkach swojej działalności.
Osoba odpowiedzialna: koordynator WSDZ szkolny doradca zawodowy - Renata Czernecka-Skrok
LISTOPAD
Listopad 2023
Olimpiada Historyczna
Trzech uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli z powodzeniem wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady Historycznej dla Szkół Podstawowych, którą organizuje Polskie Towarzystwo Historyczne. Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Osoba odpowiedzialna: Mateusz Korpal
Listopad 2023
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”
W tym roku w ramach akcji Narodowe Czytanie powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” czytano w tysiącach miejsc w Polsce i na świecie, również w naszej szkole. Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie od Pary Prezydenckiej.
02.11. 2023 r.
Spacer 2B na Błonia 2023
Klasa 2b przystąpiła do programu Planeta Energii, którego celem jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat energii elektrycznej oraz ochrony środowiska.
W związku z zagadnieniem „Bioróżnorodność ekosystemów wodnych”, w dniu 2 listopada klasa 2b wybrała się na spacer nad oczko wodne i na nadsańskie błonia.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Osoby odpowiedzialne: Anna Konefał, Anna Dąbek, Kinga Korzeniowska
07.11. 2023 r.
Apel z okazji Święta Niepodległości
7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. M. Korpala i p. A. Majkowskiej - Sobiło przygotowali inscenizację historyczną połączoną z pieśniami patriotycznymi oraz wierszami, nawiązującymi do dziejów naszej ojczyzny. Cała społeczność szkolna z uwagą i zaciekawieniem przyglądała się przygotowanej inscenizacji.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.
Osoba odpowiedzialna: Mateusz Korpal
08.11.2023 r.
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Klasa 6a pod opieką p. Justyny Babickiej i p. Doroty Grobel przygotowała zdrowe śniadanie, zwracając szczególną uwagę na wartość odżywczą dań. Uczniowie skomponowali posiłek na podstawie wiedzy o źródłach węglowodanów, białek, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, którą zdobyli podczas zajęć z wychowawcą. Na stole królowały pasty kanapkowe, sałatki warzywne i owocowe, zdrowe przekąski bez dodatku cukru i wzmacniaczy smaku oraz koktajl na bazie jarmużu i borówek. Klasowe gotowanie zakończyła prezentacja dań i wspólna degustacja.
Osoby odpowiedzialne: Justyna Babicka i Dorota Grobel
8 listopada 2023 roku klasa I c obchodziła Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji uczniowie rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, wspólnie analizowali piramidę zdrowia, a następnie komponowali sałatki z ulubionych owoców.
Dzieci doskonale sprawdziły się w roli kucharzy obierając, krojąc i mieszając składniki bogate w witaminy i sole mineralne. Było zdrowo, kolorowo i smacznie Samodzielne przygotowanie posiłku sprawiło uczniom wiele satysfakcji.
Osoba odpowiedzialna: Renata Maziarz
Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasach siódmych i ósmych odbyła się lekcja języka niemieckiego: Gesunde Ernährung. Jej celem było promowanie zdrowego odżywiania oraz informowanie młodzieży o konsekwencjach niewłaściwej diety. Uczniowie wykonali również plakaty w języku niemieckim promujące zdrowe odżywianie się.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
09.11.2023 r.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W bibliotece szkolnej we współpracy z SU dzień ten świętowaliśmy wspólnym czytaniem bajek Charles’a Perroulta i 120 Przygód Koziołka Matołka.
Uczniowie SU w bajkowych strojach w bibliotece szkolnej czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy 1C, 2A, 2B i oddziału przedszkolnego piękne baki, a swoją wiedzę ze znajomości bajek uczniowie mogli sprawdzić rozwiązując Bajkowy quiz.
Uczniowie klas młodszych, przygotowując się do tego dnia, wykonali ilustracje ulubionych postaci bajkowych, które znalazły się na wystawie w naszej czytelni.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.
Osoby odpowiedzialne: Alicja Muniak, Ewa Skrzypacz, Katarzyna Mrowiec, Anna Sawicka
11.11.2023 r.
Narodowe Święto Niepodległości 2023
Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 85. rocznicy powstania miasta Stalowa Wola.
Po Mszy Świętej w Bazylice Konkatedralnej w Stalowej Woli oraz ceremonii złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych podczas II wojny światowej mieszkańców miasta pod pomnikiem św. Jan Pawła II wziął udział w wieczornym apelu rocznicowym na placu Józefa Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury.
Uroczystość przebiegła według ceremoniału wojskowego, wojskową asystę honorową wystawił 18 Pułk Saperów z Niska. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych miasta i powiatu. Po uroczystości zapłonęło X ognisko patriotyczne, w którym uczestniczyło wielu uczniów z naszej szkoły.
Osoby odpowiedzialne: Anna Dąbek, Elżbieta Sobol, Mateusz Korpal, Paweł Cieśliński
Grupa chętnych uczniów uczciła Święto Niepodległości biorąc udział w Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości.
Osoby odpowiedzialne: Anna Telega i Ewa Barszcz
16.11.2023 r.
Spotkania profilaktyczne dla rodziców
16.11.2023 r. zorganizowano spotkanie dla rodziców uczniów klas 4-8 z p. Robertem Kotwicą - aspirantem sztabowym Komendy Powiatowej Policji. Celem spotkania było omówienie zapobieganiu zagrożeń występujących wśród młodzieży oraz odpowiedzialności karnej młodych ludzi za swoje czyny.
16.11.2023r. odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów klas ósmych z przedstawicielem programu profilaktycznego Archipelag Skarbów, uwrażliwienie na problemy młodych ludzi, przybliżające tematykę, która będzie poruszana podczas spotkania z młodzieżą.
Osoba odpowiedzialna: Alina Szymaszek-Dymek
16.11.2023 r.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
W naszej szkole podejmowane były różnorodne działania wpisujące się w cele i założenia owego dnia. W klasach młodszych uczniowie dowiedzieli się czym jest bierne palenie i jaki ma ono wpływ na ich życie i zdrowie, realizując jednocześnie cele i założenia programu „Nie pal przy mnie proszę”.
Klasa III D, pod kierunkiem Pani Anny Madej obchody Dnia Rzucania Palenia Tytoniu połączyła z realizacją innowacji pedagogicznej „Dobrzy dla siebie i innych”. Uczniowie zaprojektowali i narysowali indywidualne plakaty o szkodliwości palenia, a także wykonali z niewielką pomocą wychowawcy, wspólny klasowy plakat „Co grozi palaczowi?”.
Uczniowie klasy III A również aktywnie świętowali ów dzień. Oglądali materiały audiowizualne, uczestniczyli w dyskusji na temat palenia, wykonali prace plastyczne, które obrazowo zaprezentowały opinie najmłodszych uczniów na temat biernego i czynnego palenia. Prace plastyczne niosły ze sobą wyraźną prośbę dzieci: „Nie pal przy mnie proszę!” Całość działań została zainicjowana przez Panią Martę Polańską i Karolinę Czeladkę.
Uczniowie klas IV- VIII również poznali zagrożenia płynące z palenia papierosów.
Uczniowie klasy VI C, pod kierunkiem Pani Ewy Skrzypacz włączyli się w profilaktykę uzależnień. Podczas godziny wychowawczej obejrzeli filmy edukacyjne przybliżające zagrożenia płynące z palenia papierosów. Uczniowie zostali zapoznali ze składem papierosów, ich szkodliwością, omówili trudności jakie może spowodować palenie papierosów tradycyjnych i e-papierosów. Rozmawiali o przyczynach wchodzenia w nałóg.
Osoba odpowiedzialna: Członek Zespołu SzPZ oraz koordynator programu „Nie pal przy mnie proszę” Marta Polańska
16.11.2023 r.
Spotkania z rodzicami
Zebrania odbyły się w czwartek 16 listopada 2023 r.
Rodzice uczniów klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.
16.11.2023 r.
BohaterON klasa III a
17 listopada klasa III a wraz z nauczycielami włączyła się ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej upamiętniającą uczestników Postania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku „BohaterON”. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli przestawienie kukiełkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Wykonali plakaty o tematyce patriotycznej i wsłuchiwali się w pieśni patriotyczne. Mogli założyć żołnierski strój i uczestniczyć w specjalnie zorganizowanej sesji zdjęciowej zainspirowanej zaprezentowanymi treściami multimedialnymi.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska i Karolina Czeladka
13-19.11.2023 r.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Włączając się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie na zajęciach zapoznawali się z nowoczesnymi technologiami. Mieli okazję zaprogramować robota Photon, zabawić się w fotografa i modelkę. Za pomocą długopisów 3d wykonywali napisy nawiązujące do haseł wydarzenia.
Wykorzystane sprzęty zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Osoba odpowiedzialna: Kinga Korzeniowska
Piątoklasiści i siódmoklasiści świętują ŚTP’ 2023
W dniach 13-19XI2023 w związku z obchodami w naszej placówce XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne” uczniowie klasy Va i Vc oraz VIIa i VIIb wraz z nauczycielami spotkali się absolwentami naszej szkoły - kuratorem zawodowym oraz aplikantem kuratorskim z Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Goście w ramach zajęć orientacji i doradztwa zawodowego wygłosili prelekcję na temat przedsiębiorczości. Rozmawiali z uczniami o promocji świadomego rozwoju, aktywnej postawie wobec życia i podejmowaniu inicjatyw w zakresie zawodów prawniczych.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka-Skrok
Podsumowanie XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne”
W związku z obchodami tego święta w ramach orientacji i doradztwa zawodowego uczniowie klas I-VIII pod opieką nauczycieli podjęli wiele działań. Odbyły się m.in.:
- spotkania informacyjno – doradcze i z poradnictwa zawodowego z rodzicami, przedstawicielami zawodów, m.in. kuratorem zawodowym i aplikantem kuratorskim z sądu, z lekarzem weterynarii, radcą prawnym, policjantem, kosmetyczką, mistrzem cukiernictwa.
- wyjazd do Ministerstwa Finansów w Warszawie,
- wycieczka zawodoznawcza do Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli,
- wyjścia do Campus Stalowa Wola,
- lekcje na temat, np. „Skąd się biorą pieniądze w budżecie kraju?”,
- pogadanki, rozmowy, bajki i filmy edukacyjne (wzbogacanie wiadomości i umiejętności pod hasłem „Przedsiębiorczość – kluczowa kompetencja na rynku pracy”,
- ćwiczenia z użyciem tablic IT,
- spotkania edukacyjne (tworzenie napisów święta i hasła, wykonywanie plakatów),
- treningi z zastosowaniem telefonów, tabletów, laptopów, komputerów (wyszukiwanie i wskazywanie źródeł informacji na temat aktualnych trendów w zatrudnieniu oraz wykonanie prezentacji multimedialnej),
- warsztaty z wykorzystaniem sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości: drukarki i długopisów 3D, robotów Photon, aparatu fotograficznego.
Osoba odpowiedzialna: Koordynator WSDZ - Renata Czernecka-Skrok
Listopad 2023
Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z UNICEF
Dołączyliśmy do zaszczytnego grona Klubu Szkół UNICEF. Jako szkoła integracyjna zwracamy uwagę na każde dziecko. Jest ono równie dla nas ważne i wymaga szczególnego wsparcia. Osoby na wózkach czy dotknięte różnymi formami niepełnosprawności są takie jak my. Nie wszyscy jednak dostrzegają, że jako dzieci mają te same prawa. Dlatego nasza szkoła po dołączeniu do Klubu Szkół UNICEF od 20 listopada 2023 rozpoczyna wśród naszych uczniów i ich rodziców akcję mającą na celu uzmysłowienie jakie prawa mają dzieci, szczególnie te, które nie są w stanie mówić za siebie.
Osoba odpowiedzialna: Szkolny koordynator UNICEF - Ewa Skrzypacz
20.11.2023 r.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023!
20 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2023 przez najbliższe kilka dni.
Osoba odpowiedzialna: Szkolny koordynator UNICEF - Ewa Skrzypacz
23.11.2023 r.
Pasowanie na Świetliczaka
23 listopada o godzinie 13:00 w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w kilku próbach, wykazując się w ten sposób swoją wiedzą, umiejętnościami, sprytem i intuicją. Po przejściu przez 5 prób (orientacji, językową, taneczną, muzyczną, wiedzy), dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane na Świetliczaka przez panią wicedyrektor Zofię Zaniewicz.
Zdjęcia z uroczystości zostały wykonane przez panią Kingę Korzeniowską aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Osoby odpowiedzialne: Magdalena Śnios i Anna Kluza
23.11.2023 r.
Spotkanie ósmoklasistów z lekarzem weterynarii i radcą prawnym
W związku z obchodami XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne” dnia 23.11.2023 r. w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIIIa spotkali się z lekarzem weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego „Łapka” i prawnikiem z Kancelarii Radcy Prawnego w Stalowej Woli
Osoba odpowiedzialna: doradca zawodowy Renata Czernecka-Skrok
24.11.2023 r.
Olimpiada Historyczna Juniorów
W dniu 24.11.2023 r. (piątek) w Rzeszowie odbyła się pierwsza część etapu okręgowego Olimpiady Historycznej Juniorów. W tym roku startuje jej V edycja. Do egzaminu pisemnego przystąpiło 20 uczniów. Zadania nie były łatwe, gdyż uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadnieniami z różnych epok.
Naszą szkołę reprezentowali: Filip Stecyk, Filip Magdziak oraz Szymon Bis. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, ponieważ do kolejnego etapu awansował Filip Magdziak z klasy 7c. Wszyscy nasi chłopcy dzielnie walczyli, ale ostatecznie Filip Magdziak zdobył 30 punktów i zasilił grono półfinalistów.
Osoba odpowiedzialna: Mateusz Korpal
24.11.2023 r.
13-19XI2023 ŚTP’ 2023
Spotkanie ósmoklasistów z kosmetyczką
W związku z obchodami w naszej szkole XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne” dnia 24XI2023r. w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII b spotkali się z kosmetyczką ze Studia Urody M w Stalowej Woli. Gość przybliżył temat przedsiębiorstw z branży Beauty (jednego z ważnych ogniw gospodarki) oraz tendencje, kierunki i nowości tej branży. Ukazał rolę i charakter pracy kosmetyczki, jak też omówił tematykę przedsiębiorczości w odniesieniu do wykonywanego przez siebie zawodu.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka-Skrok
Listopad 2023 r.
„Uroki jesieni” – praca zespołowa w III D
W ramach realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych” uczniowie klasy III D ćwiczyli pracę grupową. Każdy zespół miał namalować uroki jesieni, z jej darami i zmianami pogodowymi. Było to trudne zadanie, bo każdy chciał przewodzić i decydować, a pomysły były podobne. Poprzez pracę w grupach dzieci miały okazję uczyć się wzajemnego szacunku, umiejętności słuchania siebie nawzajem, cierpliwości, zgodnej współpracy, tolerancji, a także wzajemnego wsparcia podczas pracy. Uczniowie poradzili sobie wspaniale.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
27.11.2023 r.
Udział III D w szkolnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia
Uczniowie z III D włączyli się w szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Chętne dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki do szkoły. Wśród nich były różne zwierzątka, nie tylko misie. Pluszaki uczestniczyły w lekcjach, dodawały otuchy podczas prac samodzielnych z języka polskiego, a także „podpowiadały” podczas dodawania i odejmowania liczb na matematyce. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni, a ten dzień pozostanie dzieciom na długo w pamięci.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
27.11.2023 r.
Dzień Pluszowego Misia
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece szkolnej świętowano z pluszakami. Dzieci ozdabiały misie…było wesoło, brokatowo i kolorowo.
27.11.2023 r.
27 listopada 2023 roku w klasie IIIa odbyły się klasowe andrzejki. Andrzejkowa atmosfera zapanowała już od samego rana. Zanim przystąpiono do wróżb dzieci poznały historię tego święta oraz wróżby z różnych regionów Polski. Zabawę umilił słodki poczęstunek. Podczas imprezy było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo uczniowie wiedzą, iż wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska i Karolina Czeladka
28.11.2023 r.
28 listopada 2023 roku chętni uczniowie z III D zorganizowali andrzejki dla kolegów i koleżanek z klasy. Samodzielnie przeprowadzili przygotowane przez siebie wróżby. Dzieci mogły sprawdzić, czy pokrywają się z tymi z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niektóre o dziwo powieliły się, inne zaskoczyły. Wróżb było dużo i bardzo bogate w treści. Uczniowie, którzy przygotowali wróżby wykazali się samodzielnością, dojrzałością i kreatywnością.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
28.11.2023 r.
BohaterOn 8B
W związku z realizacją projektu nasza klasa VIIIB pracowała metodą warsztatową, zapoznając się z informacjami na temat Powstania Warszawskiego. Uczniowie wspólnie oglądali fragment podcastu na YT. Dowiedzieli się, że Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa. Zapoznali się z historią naszych przodków, którzy 77 lat temu stanęli do nierównej walki z wrogiem, pragnąc wolności dla Polski. W grupach wykonali plakat.
Osoba odpowiedzialna: Marta Woszczyna
27-28.11.2023 r.
Archipelag Skarbów w PSP7
Nasi ósmoklasiści przez kolejne dwa dni uczestniczyli w programie profilaktycznym skierowanym na potrzeby młodzieży, rodziny i szkoły. Metodą warsztatową poruszali tematy im najbliższe - odkrywali, jak wspierać się, pomagać sobie i odnaleźć się w trudnych, skomplikowanych sytuacjach.
Osoba Odpowiedzialna: Alina Szymaszek-Dymek
Listopad 2023r.
Ogólnopolski Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”.
Alicja Prandzioch z klasy VIID zdobyła II miejsce i została laureatką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”. Konkurs organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju.
Nasza uczennica wykonała pracę w formie wektorowej w programie Inkscape. Przy pomocy polonisty Ewy Skrzypacz dokonała autorskiej interpretacji słów Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” - tematu przewodniego VII edycji konkursu.
Nagrodzona praca znajduje się w bibliotece szkolnej i promuje czytelnictwo.
Osoby odpowiedzialne: J acek Skrzypacz
30.11.2023 r.
„85 lat MBP w Stalowej Woli- ekslibris”
W dniu 30 listopada 2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbyło się podsumowanie konkursów artystycznych: poetyckiego ,,Godziny przy piórze" i plastycznego ,,85 lat MBP w Stalowej Woli- ekslibris”.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia.
Cezar Łepski otrzymał nagrodę specjalną Dyrektora MBP za wiersz o bibliotece.
Karol Bieńkowski otrzymał III miejsce za ekslibris w kategorii uczniów kl. IV-VI.
Leon Wolszlegier otrzymał wyróżnienie za ekslibris w kategorii uczniów kl. IV-VI.
Amelia Kowalska zdobyła wyróżnienie za ekslibris w kategorii uczniów kl. VII-VIII.
Daria Czarnecka reprezentowała świetlicę ,,Tęcza” zdobyła II miejsce za ekslibris w kategorii uczniów kl. IV-VI.
Osoba odpowiedzialna: Anna Sawicka
Listopad 2023 r.
Konkurs plastyczny „Zawsze Razem”
Uczennica klasy 3d Wiktoria Szkutnik została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego „Zawsze Razem”. Spośród 498 prac plastycznych z 81 szkół tylko 10 zostało nagrodzonych, w tym praca Wiktorii. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia 2023 roku w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
GRUDZIEŃ
Październik - grudzień 2023 r.
Konkurs plastyczny „Zawsze Razem”
15 października br. został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny „Zawsze Razem” dla klas I - III. Jego celem było kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz uwrażliwianie na potrzeby słabszych i chorych.
Uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą na temat zdrowia, talentem i pomysłowością.
W szkolnym etapie wyróżniono prace 25 uczniów. Zostały one przesłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, gdzie odbywał się kolejny etap konkursu.
Spośród kilkuset prac wyłoniono 10 laureatów. Jedną z laureatek jest uczennica naszej szkoły Wiktoria Szkutnik z klasy III d.
Osoby odpowiedzialne: Renata Maziarz i Danuta Szot
Listopad - grudzień 2023 r.
Bioróżnorodny pakiet z Planety Energii w klasie II b
Uczniowie klasy II b wzięli udział w dwunastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Planeta Energii. Działania dotyczyły bioróżnorodności, poszerzone o misję związaną z wodą. Udało nam się znaleźć wśród szkół wyróżnionych. Nagroda to karmniki, w tym specjalny dla sikorek, budka dla jeży, owadów, ptaków i nietoperzy oraz nasiona roślin.
Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Osoby odpowiedzialne: Anna Konefał, Anna Dąbek, Kinga Korzeniowska
Listopad - grudzień 2023 r.
„Kartka dla Żołnierza”
W tym roku jak zwykle uczniowie wykonali oryginalne kartki bożonarodzeniowe, które w nagrodę trafią do żołnierzy strzegących granic naszej Ojczyzny z życzeniami błogosławionych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w spokojnej atmosferze, wśród rodzin i braci wojskowej. Kartki zostały przesłane do Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, skąd zostaną przekazane do żołnierzy.
Osoby odpowiedzialne: Anna Dąbek, Alicja Janiec, Elżbieta Łuszczak
Grudzień 2023 r.
Paczuszka Dla Maluszka
Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka Dla Maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Celem akcji było wsparcie domów dziecka, hospicjów oraz domów samotnej matki w okresie przedświątecznym. Na terenie szkoły zorganizowano zbiórkę darów rzeczowych i przekazano je potrzebującym w formie paczek. Szkoła wsparła Placówkę Opiekuńczo- Wychowawczą „Podleśna Przystań” w Stalowej Woli. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. Paczki zostały osobiście dostarczone do placówki przez naszych wolontariuszy w dniu 18.12.23r.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
Grudzień 2023 r.
Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim
W konkursie udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych. I miejsce zdobyła Emilia Bąk- 7a, II miejsce- Julia Żuchowska 7a i Oliwia Słonina- 8b, III miejsce- Igor Ludjan 7a oraz Alicja Prandzioch- 7d, a wyróżnienia: Alicja Cielebąk- 7d, Samanta Paleń- 7c.
Uczniowie pogłębili wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych oraz doskonalili umiejętności pisania życzeń w języku niemieckim.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
Grudzień 2023 r.
Nowości książkowe w bibliotece z NPRCz
W ramach dotacji NPRCz kolekcja naszych zbiorów bibliotecznych wzbogaciła się o interesujące nowości książkowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem przedstawiamy bogaty wybór literatury dla najmłodszych.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
01.12.2023 r.
Spotkanie w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców
1 grudnia 2023 roku klasa 8a i 8b wraz z opiekunami udały się do Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej szkoły oraz zapoznanie uczniów jakie należy spełnić wymogi, aby zostać przyjętym w szeregi uczniów. Spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.
Osoby odpowiedzialne: Ewelina Rak, Ewa Skrzypacz, J acek Skrzypacz
01.12.2023 r.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Realizując innowację „Dobrzy dla siebie i dla innych”, uczniowie klasy III D wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszy plakat związany ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Zdobyli I miejsce. W nagrodę zostali poczęstowani cukierkami. Przy okazji wspólnego plakatu, każdy uczeń wykonał swój indywidualny. To było kolejne działanie III D skierowane na drugiego człowieka.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
04.12.2023 r.
W III D zapachniało Bożym Narodzeniem
4 grudnia 2023 roku uczniowie z III D wzięli udział w warsztatach cukierniczych „Piernikowe Boże Narodzenie”. Na początku zajęć pani Anita – Mistrz Cukiernictwa, rozmawiała z dziećmi o tradycjach bożonarodzeniowych. Potem dzieci przystąpiły do samodzielnego dekorowania świątecznych pierniczków. Dostały do tego celu pyszny, domowy lukier oraz kolorowe posypki i perełki. Dzieci były zachwycone i wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały świąteczne pyszności. Na zakończenie otrzymały imienne certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
04.12.2023 r.
Debata „PoMocny Wolontariat z pasji, chęci zmiany i rozwoju”
Wolontariat Szkolny uczestniczył w debacie: „PoMocny Wolontariat z pasji, chęci zmiany i rozwoju”, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Skierowana była do ludzi młodych, nauczycieli jaki przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”. Dyskutowano nad różnymi formami wolontariatu oraz o tym, że pomaganie innym daje wiele dobrego osobie, która pomaga. Celem debaty było uświadomienie młodzieży korzyści płynących z niesienia bezinteresownej pomocy, wspieranie inicjatyw uczniów, rozwijanie zaangażowania na rzecz potrzebujących i wrażliwości na potrzeby innych.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
04.12.2023 r.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w dniu 4 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie, które przygotowała klasa 6 a. Uczestniczyły w nim klasy integracyjne wraz z opiekunami. W czasie przedstawienia były zaprezentowane wiersze, piosenki „Każdy jest inny” oraz „Tolerancja” Stanisława Sojki, a także krótka inscenizacja i pantomima, która zakończyła występ. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, było mnóstwo oklasków.
Osoba odpowiedzialna: Dorota Grobel
04.12.2023 r.
Uroczyste obchody Dnia Integracji w klasie III A
W tak ważny dzień jakim jest Dzień Integracji uczniowie klasy III a uczestniczyli w przepięknym apelu. W klasie podjęli się dyskusji na temat różnic pomiędzy ludźmi, a także oglądali materiały wizualne i audiowizualne o danej tematyce. Angażowali się również w różnorodne gry zespołowe, które wzmacniały wzajemne relacje. Odświętny dzień osłodził uczniom przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska i Karolina Czeladka
05.12.2023 r.
Spotkanie czwartoklasistów z mistrzem cukiernictwa
5 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4b spotkali się z mistrzem cukiernictwa – p. Anitą Byrą, właścicielką piekarni i cukierni „Graham” w Rudniku nad Sanem. Nasz gość przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy. Opowiedział o magii cukierniczych wyrobów, o tym, czym jest cukiernictwo, co musi umieć cukiernik, jakie cechy powinien posiadać, żeby zostać cukiernikiem i jak zdobyć tytuł mistrza cukiernictwa. Było to bardzo ciekawe, gdyż p. Aneta przed zdobyciem tytułu mistrza cukiernictwa była nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Porównała zatem w atrakcyjny sposób oba te zawody, wskazując ich wady i zalety. Ukoronowaniem spotkania było wspólne dekorowanie pierników, które wprowadziło nas w bardzo przyjemny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Mrowiec
06.12.2023 r.
Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole
6 grudnia, jak co roku, w szkole zagościł Święty Mikołaj. Odwiedził klasy w salach lekcyjnych, rozdając dzieciom prezenty. Jego pojawienie się wywołało powszechną radość.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Bogusławę Dynek.
6 grudnia 2023 roku wszyscy uczniowie klas trzecich aktywnie świętowali mikołajki, uczestnicząc w specjalnych zawodach sportowych. Impreza została zorganizowana przez członków zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie – Panie: Ewę Barszcz, Martę Polańską, Karolinę Czeladkę. Poprowadziły ją Panie: Ewa Barszcz i Bogusława Mikula. Przeprowadzone zawody wprowadziły uczniów w magiczny okres świąt Był to również czas rozwijania wzajemnej współpracy, wspierania się i integracji.
Osoba odpowiedzialna : koordynator SzPZ - Karolina Czeladka
Mikołajki 2023 w świetlicy
6 grudnia to czas radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi. Dlatego tego dnia dzieci przychodzące do świetlicy szkolnej miały za zadanie ubrać się od stóp do głów na czerwono. Przewidzianymi atrakcjami były: zawody sportowe, zabawy zespołowe, gry planszowe i karciane oraz mikołajkowe kino.
Osoby odpowiedzialne: Magdalena Śnios, Anna Kluza, Olga Bila, Irena Sajdak
07.12.2023 r.
Kiermasz ciast
7 grudnia 2023 r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast. Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy na pomoc panu Romanowi wybranemu z bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Było w czym wybierać, a akcja odniosła ogromny sukces. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie chętnie kupowali słodkości przygotowane przez rodziców i uczniów naszej szkoły.
Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami oraz niezwykle atrakcyjną formę ich sprzedaży. Rodzice aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Kingę Korzeniowską.
Osoby odpowiedzialne: Beata Bryk-Pokrzywa, Dorota Grobel
08.12.2023 r.
Konkurs kolęd i pastorałek w PSP nr 5 w Stalowej Woli
08 grudnia dziewczynki z klas II reprezentowały naszej szkoły w V Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli. Do konkursu przystąpiło 9 szkół ze Stalowej Woli.
Nasze reprezentantki w przepięknych strojach odśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha” za co otrzymały wyróżnienie oraz grę planszową.
Uczniowie kl. 6a z PSP nr 5 urozmaicili konkurs przedstawieniem bożonarodzeniowym, tańcem aniołów oraz utworem pt. „Święta w nas” z repertuaru Blue Cafe.
Osoby odpowiedzialne: Magdalena Śnios i Olga Bila
12.12.2023 r.
Spotkanie uczniów z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli
12 grudnia uczniowie klasy 5b, 5c, 7b, 7c i 8b spotkali się z policjantem. Zapoznali się z rodzajami służb, różnorodnością zawodów w policji i jej znaczeniem w systemie bezpieczeństwa. Bardzo interesująca okazała się prelekcja aspiranta sztabowego pana Roberta Kotwicy z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, który opowiedział uczniom o pozytywnych i negatywnych stronach swojej pracy. Wyjaśnił, jaką szkołę należy wybrać, by zostać przyjętym w szeregi policji. Pod koniec spotkania uczniowie wręczyli gościowi Podziękowanie i życzyli wielu sukcesów w codziennej służbie.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka-Skrok
15.12.2023 r.
Zawody sportowe
15 grudnia odbyły się zawody sportowe w klasach pierwszych i drugich. Zadania nawiązywały do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oprócz klasycznych wyścigów oraz wyścigów z użyciem bombek uczniowie konkurowali w ozdabianiu choinek, rzutach bombką choinkową oraz zbieraniu bombek na czas.
Osoba odpowiedzialna: Anna Dziurny
19-20.12.2023 r.
Roztańczone Renifery
W czasie pięciu spotkań w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty czytelniczo-taneczne „Roztańczone Renifery”. We wspólnej zabawie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie. Uczennice z klasy 6c kreatywnie czytały. Prezentowały krótkie solowe występy pokazując różne style tańców, zaprezentowały także wspólny układ do świątecznych utworów, zaś młodsi uczniowie uczyli się czaczy i tanecznych ruchów.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
19-20.12.2023 r.
“Leć kolędo w świat” - wspólne kolędowanie w bibliotece
19 i 20 grudnia uczniowie klas: 3b, 3c, 3d, 4a, 5b, 5c, 6a, 6d, 7b i 7d wzięli udział w kolędowaniu. Wysłuchali krótkiej historii kolędy, rozwiązali świąteczne krzyżówki, a co najważniejsze zaskoczyli znajomością kolęd i zaangażowaniem w śpiewaniu. W bibliotece panowała świąteczna atmosfera. Śpiewając kolędy można miło spędzić czas i radośnie przywitać nadchodzące Boże Narodzenie.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
22.12.2023 r.
Jasełka i spotkania opłatkowe
22 grudnia był dniem klasowych spotkań opłatkowych oraz okazją do obejrzenia jasełek. Takich jasełek jakie przygotowywane są przez nasze dzieci oraz panie nauczycielki nie ma nikt. To arcydzieło. Scenariusz został napisany przez Panią Mirosławę Trafidło, uzupełniony pomysłami siostry Ani Godek, muzyką od Pani Ani Majkowskiej- Sobiło oraz dekoracjami Pani Ani Sawickiej. Pomocą również służyła Pani Madzia Śnios.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez Bogusławę Dynek.
STYCZEŃ
Listopad 2023r. - styczeń 2024 r.
Wystawka prac uczniów klas ósmych w czytelni
Na zajęciach doradztwa zawodowego od listopada 2023 do stycznia 2024r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb realizowali zadania Innowacji Pedagogicznej pt. „Gdy dorosnę…”. Jednym z nich było opracowanie kart pracy z zastosowaniem TIK dla siebie i innych w celu poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. Niektóre prace uczniów są umieszczone na wystawce w czytelni szkolnej. Pozostałe są posegregowane w broszurach zawodoznawczych o zawodach i rynku pracy pt.: Przysłowia, Rebusy, Wiersze, Zagadki.
Osoba odpowiedzialna: Koordynator WSDZ doradca zawodowy Renata Czernecka - Skrok
05.01.2024 r.
“Stalove Inspiracje”
5 stycznia nasi siódmoklasiści wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu „Stalove Inspiracje”. Temat spotkania to: „Wielcy sportowcy, mistrzowie lekkiej atletyki”. Pan Ryszard Zemła, stalowowolski przewodnik, opowiadał naszym uczniom o znanych i cenionych sportowcach wywodzących się z naszego miasta. To była lekcja poznawania regionu i jego mieszkańców.
10.01.2024 r.
Lekcja otwarta w 3D - realizacja innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych”
10 stycznia w ramach realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych” w klasie IIId odbyła się lekcja otwarta dla dzieci z grupy „Poziomki” z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli. Tematem lekcji były emocje. Na początku zajęć dzieci przedstawiły za pomocą mimiki radość, smutek, złość i strach. Niektóre wykazały się aktorskimi zdolnościami. Potem wszyscy słuchali opowiadania o pierwszoklasiście Janku. Uczniowie dyskutowali o emocjach, które przeżywał chłopiec. Mówili do kogo można zwrócić się o pomoc w razie emocjonalnych problemów w szkole i agresywnych kolegów. Lekcję umiliły piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych.
Dzieci podarowały przedszkolakom cukierki oraz wykonane przez siebie emotki. W przyszłym roku niektórzy z nich przyjdą jako pierwszoklasiści do naszej szkoły.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
17.01.2024 r.
Tenisistki na medal
17 stycznia w PSP nr 12 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt. Nasze uczennice z klasy 7c: Zuzia Drabik, Kasia Mierzwa oraz Lena Dębowska zajęły w tym turnieju II miejsce i tym samym wywalczyły awans do kolejnego etapu zawodów.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Mikula
22.01.2024 r.
Pasowanie na czytelnika klas pierwszych
22 stycznia 2024 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zapoznali się z rolą, funkcją biblioteki, regulaminem i zasadami wypożyczania. Następnie zdali egzamin ze znajomości bajek i baśni. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą książki szanować, korzystać z ich mądrości i wiedzy oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
22.01.2024r.
Zajęcia kulinarne „Słodkie jabłuszka”
22 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” z użyciem sprzętów kuchennych zakupionych z projektu „Laboratoria Przyszłości”. Zostały poprzedzone pogadankami, prezentacją multimedialną oraz filmikiem edukacyjnym na temat zdrowego i odpowiedniego odżywiania się.
Osoby odpowiedzialne: Magdalena Śnios i Mirosława Trafidło
24.01.2024 r.
Nauczyciel Roku
24 stycznia w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt edukacyjny 2023 na Nauczyciela Roku w powiecie, w województwie, a także w ogólnopolskim głosowaniu. Podczas głosowania internetowego rodzice, uczniowie oraz cała społeczność w mieście i regionie mogła głosować na swojego kandydata, oddając swój głos. Nauczyciel naszej szkoły Mateusz Korpal został zwycięzcą plebiscytu edukacyjnego „Nauczyciel Roku 2023 w powiecie stalowowolskim”.
24.01.2024 r.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
24 stycznia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpili mali, zdolni artyści, którzy wykonali wiele znanych kolęd, ale również zatańczyli do znanych melodii świątecznych.
Główną nagrodę w kategorii „śpiew” zdobyła Nina Mucha z klasy III d. W kategorii „taniec” 1 miejsce zdobył duet: Wiktoria Siwek z klasy 6 oraz Tymor Bucior z PSP nr 3.
Osoby odpowiedzialne: Anna Majkowska-Sobiło oraz s. Anna Godek
24.01.2024 r.
Lekcja otwarta w IIId
24 stycznia w klasie III d odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Jej tematem było podsumowanie działań, wynikających z realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych”. Oprócz tematów bieżących realizowanych na zajęciach, dzieci podejmowały wiele działań związanych z akcjami szkolnymi. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć wspólnie wykonaną laurkę dla pani higienistki oraz plakat związany ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, za który klasa zdobyła I miejsce.
W ramach realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych” uczniowie włączyli się również w organizację klasowych imprez oraz w przygotowanie lekcji otwartej dla dzieci z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
25.01.2024 r.
Zebrania z rodzicami
25 stycznia odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas podsumowujące wyniki nauczanie w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.
26.01.2024 r.
Bal noworoczny
26 stycznia odbyły się bale noworoczne dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz oddziału przedszkolnego. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Maska Karnawałowa" zorganizowanym przez panie Annę Dziurny i Joannę Komudę.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez panią Kingę Korzeniowską.
Styczeń 2024 r.
Szkolny Konkurs Plastyczny „Maska Karnawałowa”
W naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny „Maska Karnawałowa” skierowany do uczniów klas 1 i 2. Zadaniem uczestników było wykonanie maski karnawałowej z papieru.
Osoby odpowiedzialne: Anna Dziurny i Joanna Komuda
Wrzesień 2023r. - styczeń 2024 r.
Laboratoria Przyszłości (2023/2024 – I półrocze)
We wrześniu 2023r. rozpoczął się drugi rok pracy z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Odbyło się ponad 200 lekcji ze wspomnianymi pomocami dydaktycznymi.
Podczas realizacji innowacji pedagogicznej w klasie VI D „Potyczki kulinarno-matematyczne” intensywnie eksploatowana była pracownia kulinarna, gdzie przygotowywano smaczne i zdrowe smakołyki.
Dzięki drukarce FlashForge ADVENTURER 4 i długopisom 3D BANACH przeprowadzono dla szóstoklasistów dodatkowe zajęcia edukacyjne pod tytułem: „Technologie 3D bez tajemnic”.
Długopisy 3D były chętnie wykorzystywane na zajęciach indywidualnych, rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych czy terapeutycznych prowadzonych metodą Tomatisa w: I A, II A, II B, II C, III A, III B, III C, IV A, V A, V B, V C, V D, VI A, VI B, VI D i VII C).
Nasi uczniowie potrafią obsługiwać aparat fotograficzny CANON EOS M50 Mark II. Fotorelacje ze szkolnych wydarzeń obejmowały między innymi:
- zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej,
- wyjścia do kina,
- wyjście na warsztaty do Campusu Lego,
- wycieczki klasowe,
- akademię z okazji Dnia KEN i Narodowego Święta Niepodległości,
- podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej sali gimnastycznej,
- pasowanie na pierwszoklasistę i świetliczaka,
- obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu,
- obchody Ogólnopolskiego Dnia Kariery,
- obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,
- obchody Dnia Postaci z Bajek,
- konkursy szkolne,
- wizytę Świętego Mikołaja,
- jasełka,
- wigilie klasowe,
- lekcję otwartą dla dzieci z przedszkola nr 9.
Programowaniem robota PHOTON w omawianym okresie czasu zajmowali się uczniowie z klas: I A, III A, V B, V C, V D, VI A, VI B i VII C.
Pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości pozwoliły aktywnie włączyć się w szkolne obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Osoba odpowiedzialna: Leszek Sudoł
27.01.-11.02.2024 r.
Ferie zimowe
LUTY
12.02.2024 r.
Początek II semestru.
14.02.2024 r.
Rodem ze Stalowej
Dnia 14 lutego 2024 r. klasy ósme uczestniczyły w spotkaniu z miejskim przewodnikiem, który opowiadał uczniom o znanych osobach wywodzących się z naszego miasta: plastykach, muzykach, literatach, sportowcach i naukowcach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Stalove Inspiracje”. Uczniowie mieli okazję poznać ludzi, którzy swoją pracą, talentem zdobyli uznanie w kraju i za granicą. Utwierdzili się w przekonaniu, że motywacja napędza do działania, aktywizuje, ukierunkowuje na osiągnięcie wyznaczonego celu.
Osoba odpowiedzialna: Ewelina Rak
15.02.2024 r.
Uczennica naszej szkoły Czytelnikiem Roku 2023
Nadia Hajduk, uczennica klasy VI b została zwyciężczynią konkursu „Czytelnik Roku 2023” w kategorii młodzieżowej. W 2023 roku wypożyczyła 119 książek.
Uroczyste podsumowanie konkursu obyło się w czwartek, 15 lutego 2024 roku w siedzibie głównej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.
Osoba odpowiedzialna: Beata Bryk- Pokrzywa
19.02.2024 r.
551. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika
19 lutego to ważny dzień w życiu PSP 7 - urodziny Mikołaja Kopernika, Patrona szkoły. Z okazji 551. rocznicy jego urodzin klasa 6a, pod opieką p. Justyny Babickiej, zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnego świętowania i zabawy. Drużyna Kopernika zorganizowała quiz, związany z życiem i naukowymi dokonaniami Patrona szkoły. Wszyscy świetnie się bawili, a Mikołaj Kopernik mógłby być dumny z wiedzy uczniów na temat jego osoby i odkryć astronomicznych.
Osoba odpowiedzialna: Justyna Babicka
19.02.2024 r.
Siatkarki z Siódemki na podium
W poniedziałek w hali MOSiR-u odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło siedem stalowowolskich szkół. Szkoły reprezentowały dziewczęta z klas 4-6. Drużyny składały się z dziesięciu zawodniczek. Na parkiecie grały czteroosobowe zespoły. Pierwszego i drugiego seta rozgrywały inne składy. W trzecim, decydującym secie nauczyciel mógł wystawić najsilniejszy skład.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie "A" grały PSP 3, 4, 9 i 12 a w "B" PSP 2, 7 i 11. W wyniku eliminacji do półfinału awansowały z grupy "A" PSP 3 i 4 a z grupy "B" PSP 11 i 7. W półfinałach PSP 4 wygrała z PSP 11 2:1, a PSP 7 zwyciężyła PSP 3 2:0. W meczu o III miejsce PSP 11 pokonała PSP 3 2:1 a w finale PSP 4 wygrała z PSP 7 2:1.
Osoby odpowiedzialne: Bogusława Mikula i Anna Telega
23.02.2024 r.
„Mój ulubiony bohater bajkowy” i „Najpopularniejsza postać z bajki”
Dnia 23 marca ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt.: „Mój ulubiony bohater bajkowy” organizowanego przez bibliotekę dla kl. 1-4.
Laureaci:
I miejsce - Kopeć Amelia kl. 1 c
II miejsce - Tokarska Milena kl. 3 d
III miejsce - Byczyńska Wiktoria kl. 3 a
Wyróżnienia zdobyli Majkut Filip kl. 1 b, Domańska Wiktoria kl. 4 d.
Jednocześnie uczniowie odwiedzający bibliotekę oddawali głosy na najpopularniejszą postać z bajki. W tym roku ulubioną postacią z bajki został Kubuś Puchatek.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
MARZEC
Luty-marzec 2024
Góra Grosza
W lutym i marcu odbyła się zbiórka w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Jej celem było zebranie środków finansowych na pomoc psychologiczną i rzeczową dzieciom, które wychowują się poza swoim rodzinnym domem, w domu dziecka lub w domu zastępczym. Nasza szkoła po raz drugi otrzymała specjalną nagrodę za ilość zebranych pieniędzy. Nagroda ta w całości została przekazana na budowę hospicjum dla dzieci „Dom Aniołków” w Kępie Zaleszańskiej.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
01.03.2024 r.
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
Dnia 1 marca o godzinie 10:00 na Placu Piłsudskiego odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w tych obchodach wraz ze swoimi opiekunami: p. Elżbietą Sobol i p. Mateuszem Korpalem.
Na uroczystym apelu były obecne władze miasta na czele z panem Prezydentem Miasta Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym.
Osoby odpowiedzialne: Elżbieta Sobol, Mateusz Korpal
08.03.2024 r.
Dzień Kobiet
Dzień 8 marca w naszej szkole był wyjątkowy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ciekawą prezentację o wybitnych kobietach, które zapisały się na kartach historii Polski i świata. Przybliżyli nam sylwetki m.in. M. Curie- Skłodowskiej, Joanny d' Arc, M. Tatcher, Coco Channel, Matki Teresy z Kalkuty, Malali Yousafzai oraz Ireny Sendlerowej.
Ponadto chłopcy z SU przygotowali dla swoich koleżanek zagadki ze słodką nagrodą.
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Mrowiec
12.03.2024 r.
Sukces w tenisie stołowym
Dnia 12 marca w Rudniku nad Sanem odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, które dla naszej szkoły okazały się historycznym sukcesem. Nasze zawodniczki - Zuzanna Drabik, Katarzyna Mierzwa i Lena Dębowska zajęły II miejsce i tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Mikula
13.03.2024 r.
Prezentacja o autyzmie w MBP
W dniu 13 marca 2024r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza odbyło się otwarte posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury I Sportu Rady Miejskiej miasta Stalowej Woli. Tematem obrad Komisji były „Formy pomocy oraz potrzeby dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu na terenie Stalowej Woli”.
Podczas obrad Komisji naszą szkołę reprezentowały dwie prelegentki: p. Justyna Madej oraz p. Urszula Szkutnik, które przedstawiły zebranym uczestnikom prezentację pt.: ”Formy wsparcia w aspekcie zdiagnozowanych potrzeb dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli”.
Osoby odpowiedzialne: Justyna Madej i Urszula Szkutnik
13.03.2024 r.
Lekcja otwarta w III d
13 marca 2024 roku, w ramach promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym, w klasie III d odbyła się lekcja otwarta dla dzieci z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli. Tematem lekcji była higiena jamy ustnej. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki związane z tematem, a także słuchały wiersza Anety Motyki pt. „Ząbki”. Na zakończenie zajęć, uczniowie z III d wręczyli dzieciom z przedszkola kolorowanki z wizerunkiem dentysty, balony i cukierki. W dowód wdzięczności, dostali cukierki i kolorowe ołówki.
Mamy nadzieję, że wielu przedszkolaków w przyszłym roku szkolnym, będzie uczniami naszej szkoły.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
11- 14.03.2024 r.
Zajęcia profilaktyczne o cyberprzemocy i agresji
W dniach 11, 13 i 14 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas 5- 8 prowadzone przez asp. sztab. p. Roberta Kotwicę na temat: ,,Zjawisko cyberprzemocy, przemocy i agresji występujące wśród dzieci i młodzieży”. Omówiono rodzaje przemocy i agresji występujące w środowisku szkolnym oraz Internecie i ich konsekwencje prawne.
Uczniowie dowiedzieli się, jak mają postępować, gdzie szukać pomocy, gdy są ofiarami przestępstw lub jej świadkami. Prowadzący przypomniał o obowiązku stosowania się do norm i zasad społecznych. Przestrzegł także, czym może skończyć się nieprzestrzeganie prawa przez młodego człowieka. Tematyka zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy po wysłuchaniu prelekcji zadawali pytania o kwestie poruszane na spotkaniu.
Osoba odpowiedzialna: Alina Szymaszek-Dymek.
14.03.2024 r.
„Dzień Liczby Pi”
Dnia 14 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi przygotowali plakaty i rebusy promujące „Dzień Liczby Pi”.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się poszukiwanie swojej daty urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym Liczby Pi. Uczniowie przebrani w motywy matematyczne dobrze się w tym dniu bawili. Były nagrody i słodkości.
Osoby odpowiedzialne: Estera Lipińska i Jolanta Kubicka
14.03.2024 r.
Dzień Otwarty Szkoły
Dnia 14 marca gościliśmy w szkole naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. Dzień Otwarty Szkoły dał możliwość zobaczenia szkoły "od kuchni". Wszyscy mieli okazję obejrzeć fantastyczne przedstawienie "Śnieżki" w wykonaniu naszych niezastąpionych uczniów, wziąć udział w eksperymentach chemicznych i fizycznych, porysować i pomalować nie tylko rysunki. Ponadto można było pobawić się robocikiem edukacyjnym, magicznym pisakiem czy rozwiązywać quizy na tablicy multimedialnej oraz skosztować smakołyków przygotowanych w naszej sali – kuchni.
Nad uroczystością czuwała Pani Ilona Łepska z SU, przedstawienie przygotowały Panie Mirosława Trafidło, Anna Majkowska -Sobiło i Magdalena Śnios. Dekoracje to dzieło Pani Anny Sawickiej.
Osoba odpowiedzialna: Ilona Łepska
15.03.2024 r.
Szkoła Myślenia Pozytywnego
Dnia 15 marca uczniowie klasy 7d uczestniczyli w warsztatach z programu Szkoła Myślenia Pozytywnego. Ich celem było przeciwdziałanie sytuacjom zagrażającym zdrowiu psychicznemu w szkole. Uczestnicy rozmawiali o złym strachu, który utrudnia życie i uczenie się. Uczniowie stworzyli klasową apteczkę odwagi.
Osoba odpowiedzialna: Justyna Madej
12,19.03.2024 r.
Spotkanie z inspektorem ds. promocji miasta
W dniach 12 i 19 marca 2024 roku uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – doradczym na temat: „Moje zasoby, różnorodność zawodów na rynku pracy, rola promocji miasta we współczesnym świecie” .
Pani inspektor Anna Litwin mówiła o kulisach pracy w telewizji, przygotowaniach do występów przed kamerą. Zaprezentowała materiał filmowy pod nazwą „Zawodowe inspiracje – zaplanuj swoją przyszłość” realizowany przez nasze miasto. Uczniowie poznali plusy i minusy przedstawionych zawodów, jakie trzeba posiadać predyspozycje, by je wykonywać i czy są to zawody atrakcyjne finansowo?
Spotkanie zapoznało uczniów z rolą promocji Stalowej Woli we współczesnym świecie i różnorodnością zawodów. Ukazało przydatność i użyteczność wykonywania zawodu związanego z promocją miasta.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka-Skrok
21.03.2024 r.
Zebrania z rodzicami
Dnia 21 marca odbyły się spotkania z rodzicami uczniów wszystkich klas naszej szkoły.
21.03.2024 r.
Dzień bez plecaka
W naszej szkole w okazji kalendarzowego Pierwszego Dnia Wiosny urządzono Dzień bez plecaka. Już trzeci rok z rzędu w ten sposób witamy nadejście najpiękniejszej pory roku. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużą dawką humoru.
Osoba odpowiedzialna: Justyna Madej
22.03.2024 r.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Uczeń naszej szkoły Jacek Burdzy zajął II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Osoba odpowiedzialna: Paweł Cieśliński
25.03.2024 r.
„Wielkanocne eksperymenty”
Dnia 25 marca 2024 roku klasa III d została zaproszona do Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli. Tematem zajęć były wielkanocne eksperymenty. Dzieci czynnie brały udział w doświadczeniach, których głównym bohaterem było jajko. Dowiedziały się wielu ciekawych i nowych rzeczy o jego właściwościach. Rozwiązywały wielkanocne zagadki oraz poznały przedszkolnego robota.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
26-27.03.2024 r.
Szkolny Konkurs Ortograficzny i Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich
Dnia 26 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich, którzy przeszli eliminacje klasowe.
Laureatami konkursu zostali:
1. Zalewski Antoni – kl. 3d
2. Smycz Miłosz – kl. 3d
3. Stelmach Milena – kl. 3d
4. Stadnik Amelia – kl. 3b
5. Walicki Sebastian – kl. 3d
6. Szkutnik Wiktoria – kl. 3d
Laureaci wezmą udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli.
Osoby odpowiedzialne: Renata Maziarz i Danuta Szot
Dnia 27 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich, którzy przeszli eliminacje klasowe.
Laureatami konkursu zostali:
1. Karwas Antoni – 3a
2. Stępień Liliana – 3d
3. Bis Bartłomiej – 3a
4. Członka Kornel – 3d
5. Rakicki Dominik – 3d
6. Szymczakiewicz Kuba – 3b
Laureaci wezmą udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli.
Osoby odpowiedzialne: Anna Konefał i Izabella Madej
Marzec 2024 r.
Ogródek społeczny i system monitorowania powietrza
Przy budynku naszej szkoły trwa realizacja ogródka wertykalnego z zieloną ścianą z pnących roślin na fragmencie elewacji szkoły. Założony został również park kieszonkowy z funkcją społeczno-edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz z programem retencji wody opadowej. W tym celu nasadzono drzewa i krzewy kwitnące, ozdobne i pożyteczne. Pojawiły się donice dla upraw edukacyjnych. Zainstalowano zbiorniki retencyjne w postaci drewnianych beczek do zbierana wody do podlewania ogrodu. Całość stała się miejscem otwartym i dostępnym dla każdego i w każdym wieku, w tym osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo na elewacji budynku została zamontowana stacja monitorowania pyłów PM1, PM2.5, PM10, temperatury i wilgotności powietrza, wyposażona w zewnętrzny wyświetlacz LED do prezentacji wyników pomiarów i indeksu jakości powietrza.
KWIECIEŃ
Marzec-kwiecień 2024 r.
Szkolny Konkurs Zawodoznawczy „Puzzle z przedstawicielem zawodu”
W ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w marcu i kwietniu 2024 r. odbył się szkolny konkurs na wykonanie puzzli ukazujących dowolnego przedstawiciela zawodu. Celem było kształtowanie u uczestników pozytywnego obrazu znajomości świata zawodów oraz rozwój kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
Napłynęło wiele prac konkursowych wykonanych różnymi technikami. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria I: Klasa I-III
1. Andrysiewicz Wojciech I c - projektant robotów - I miejsce
2. Byczyńska Wiktoria III a - fryzjerka - II miejsce
3. Stępień Liliana III d - tancerka (baletnica) - wyróżnienie
Kategoria II: Klasa IV-VI
1. Adrian Dusza IV a - kardiochirurg - I miejsce
2. Temporale Maria VI a - lekarka - wyróżnienie
Kategoria III: Klasa VII-VII
1. Ludjan Igor VII a - architekt - I miejsce
2. Paruch Gabriela VII b - piosenkarka - II miejsce
3. Tarka Paweł VII b - weterynarz - II miejsce
4. Żuchowska Julia VII a - lekarz - III miejsce
5. Hajduk Nadia VII b - kucharze - wyróżnienie
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka-Skrok
Kwiecień 2024 r.
„Tydzień o nauczycielu”
W świetlicy szkolnej dla klas I-III odbyły się zajęcia w zakresie preorientacji zawodowej pt. „Tydzień o nauczycielu”. Poprzez liczne pogadanki uczniowie dowiedzieli się, że głównym zadaniem pedagogów jest przekazywanie wiarygodnych informacji, które dotyczą takich dziedzin jak: nauka, kultura, polityka, gospodarka. Zajęcia te urozmaicono filmikami edukacyjnymi dotyczącymi zawodu nauczyciela, jego pracy i roli w życiu człowieka, nauką piosenki pt. „Nauczyciel - mądra głowa!”, połączoną z ćwiczeniami rytmicznymi. Zwieńczeniem zajęć było tworzenie pracy plastycznej pt. „Portret ulubionego nauczyciela”.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Śnios
02-15.04.2024 r.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Dnia 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tym uczniowie klas siódmych w ramach realizacji zadań Innowacji Pedagogicznej pt. „Gdy dorosnę…” wykonali gazetkę dla młodszych uczniów i umieścili w szkolnej czytelni. Jest to zestaw przykładowych książek, które pomogą rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do nauki o tym, jak osiągnąć finansową wolność. Są one przeznaczone dla każdego, kto chce poznać zawiłości ekonomicznego świata. Dadzą odpowiedź na pytania: Skąd w ogóle biorą się pieniądze? Gdzie kupować taniej? Dzięki tym wyjątkowym książkom dzieci nie tylko nauczą się, jak oszczędzać i inwestować pieniądze. Nauczą się planować domowy budżet.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czarnecka -Skrok
05.04.2024 r.
Biegi przełajowe
Dnia 5 kwietnia grupa uczniów wzięła udział w biegach przełajowych. Wszyscy rywalizowali na dystansie 800 m. Dwie uczennice stanęły na podium. Drugie miejsce zajęła Lena Stręciwilk z klasy 5 a, a trzecie miejsce Sandra Wojtala z klasy 6 c.
Osoba odpowiedzialna: Anna Telega
07.04.2024 r.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
Dnia 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu dla uczniów z klas V-VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego pytania zamknięte oraz otwarte. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i propagowania zdrowego stylu życia. Pytania obejmowały zakres wiedzy o zdrowym odżywianiu, zasadach higieny ciała, udzielania pierwszej pomoc. Starsi uczniowie wykazywali się wiedzą odnośnie chorób i zaburzeń w funkcjonowaniu poszczególnych układów ciała człowieka.
Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
I miejsce wśród uczniów z klas V-VI zdobyła Lena Sudoł z klasy VI b
I miejsce wśród uczniów z klas VII -VIII zdobyła Maja Rakicka z klasy VII d
Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Osoby odpowiedzialne: Elżbieta Sarzyńska, Aneta Tietze
11.04.2024 r.
Awans po udanym biegu
Dnia 11 kwietnia odbyły się Rejonowe Indywidualno Drużynowe Biegi Przełajowe. W biegu na 800 m szkołę reprezentowała Lena Stręciwilk. Po emocjonującym i bardzo szybkim biegu Lena zajęła drugie miejsce i uzyskała awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Kolbuszowej.
Osoba odpowiedzialna: Anna Telega
12.04.2024 r.
Święto czekolady
Dnia 12 kwietnia w świetlicy był bardzo słodkim dniem. Z okazji Dnia Czekolady degustowano różne jej rodzaje, dekorowano herbatniki i wafle płynną czekoladą i czekoladowymi ozdobami. Słodkimi łakociami dzielono się z innymi.
Osoba odpowiedzialna: Irena Sajdak
12.04.2024 r.
Spotkanie klas siódmych z pracownikami banku
Dnia 12 kwietnia w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego odbyło się spotkanie informacyjno – doradcze uczniów klas siódmych z przedstawicielami zawodu – pracownikami Banku PKO BP w Stalowej Woli na temat: „Moje predyspozycje zawodowe do wykonywania zawodu w banku”.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czarnecka -Skrok
15.04.2024 r.
XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”
Dnia 15 kwietnia 2024 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyła się XXII Edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”, w którym wzięło udział 9 zespołów teatralnych, a wśród nich świetlicowy teatr Figielek. Dzięki zaangażowaniu Pani Mirosławy Trafidło, Pani Anny Majkowskiej-Sobiło oraz Pani Madaleny Śnios za przygotowany scenariusz widowiska otrzymał wyróżnienie i zakwalifikował się do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych.
Mali aktorzy w humorystyczny sposób zaprezentowali przedstawienie pt. „Zabawa w Śpiącą Królewnę”.
Osoby odpowiedzialne: Irena Sajdak i Irena Żurawska
16-17.04.2024 r.
Miejski Konkurs Ortograficzny i Miejski Konkurs Matematyczny
Dnia 16 kwietnia 2024 r. laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego z klas trzecich wzięli udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
Zalewski Antoni - kl. III d
Stelmach Milena - kl. III d
Smycz Miłosz - kl. III d
Osoby odpowiedzialne: Renata Maziarz, Danuta Szot
Dnia 17 kwietnia 2024 r. laureaci Szkolnego Konkursu Matematycznego z klas trzecich wzięli udział w Miejskim Konkursie Matematycznym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
Do etapu powiatowego przeszło pięciu uczniów naszej szkoły:
Bis Bartłomiej- kl. III a
Szymczakiewicz Kuba- kl. III b
Karwas Antoni- kl. III a
Członka Kornel- III d
Rakicki Dominik - III d
Osoby odpowiedzialne: Izabella Madej, Anna Konefał
16.04.2024 r.
Konkurs piosenki angielskiej „Life od like a soap opera”
Dnia 16 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli odbył się Konkurs piosenki angielskiej - edycja 2024 – „Life od like a soap opera”. Nasze dziewczynki z klasy 7 d - Maria Marczewska i Klaudia Fluda zdobyły II miejsce. Były najlepsze w swojej kategorii, ponieważ I miejsca nie przyznano. Zaśpiewały w duecie piosenkę Amy Winehouse „Back to Black”.
Osoba odpowiedzialna: Anna Majkowska-Sobiło
17.04.2024 r.
Powiatowe Przeglądy „O Gęsie Pióro”
Dnia 17 kwietnia 2024 roku uczniowie z klasy III d wzięli udział w XXII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. Zespół „Trzeciograjki” zaprezentował akompaniament perkusyjny do utworu Specknerin, za który otrzymał wyróżnienie i stanął na scenie wśród najlepszych. Po raz kolejny uczniowie poczuli smak rywalizacji, współpracy i wzajemnej pomocy podczas prób i występu.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
Nasza uczennica Julia Zboch z klasy 1b została wyróżniona w Powiatowym Przeglądzie Twórczości „O Gęsie Pióro”. Julia otrzymała jedno z 7 wyróżnień na ponad 50 występujących uczestników.
19.04.2024 r.
Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA
W piątek 19 kwietnia reprezentanci naszej szkoły Maria Temporale z kl. 6a i Cezar Łepski z kl. 8b wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o USA, który zorganizowała PSP 11 w Stalowej Wolu. Uczniowie wypowiadali się w języku angielskim na wybrany przez siebie temat. Cezar osiągnął wielki sukces, deklasując konkurentów i zdobywając I miejsce. Zachwycił komisję konkursową płynnością mówienia i zaawansowanym słownictwem na temat prezydentów USA.
Osoba odpowiedzialna: Justyna Babicka
22.04.2024 r.
Sukces artystyczny
Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. Po raz kolejny „Królewna Śnieżka” według scenariusza opracowanego przez p. Mirosławę Trafidło ujęła jurorów oraz całą publiczność niesamowitym talentem młodych artystów. Jury doceniło kunszt aktorski, wokalny oraz taneczny naszych uczniów.
Osoby odpowiedzialne: Anna Majkowska- Sobiło, Mirosława Trafidło, Magdalena Śnios
22.04.2024 r.
Spektakl teatralny „Pan Andersen”
Dnia 22 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły udali się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Pan Andersen” w wykonaniu Teatru Artenes z Wrocławia. Przedstawienie było oparte na treści utworów jednego z najbardziej znanych baśniopisarzy m. in. „Świniopas” i „Calineczka”.
Osoba odpowiedzialna: Anna Dąbek
22-23.04.2024 r.
Spotkanie klas siódmych i ósmych z przedstawicielem zawodu
W dniach 22 i 23 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie informacyjno – doradcze i z poradnictwa zawodowego dla uczniów klas siódmych i ósmych na temat: „Moje predyspozycje zawodowe do podjęcia pracy w branży Beauty”. Zaproszona kosmetyczka Pani Monika Kupiec z zaangażowaniem mówiła o swojej pasji, podczas realizacji której zarabia pieniądze. Przedstawiła informacje o różnorodności zawodów istniejących w tej branży we współczesnym świecie; o roli i charakterze pracy kosmetyczki oraz o zakresie odpowiedzialności związanej z wykonywaniem tego zawodu.
Ukazała, na czym polega zawód kosmetyczki, jakie cechy powinien posiadać pracownik oraz jaką szkołę i studia należy skończyć, żeby podjąć pracę w tej branży.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka -Skrok
22.04.2024 r.
Dzień Śniadania
Dnia 22 kwietnia nasza szkoła, realizując założenia Szkoły Promującej Zdrowie, czynnie włączyła się w propagowanie konieczności spożywania zdrowych i pełnowartościowych śniadań. Inicjatywy, jakie zrealizowali nauczyciele to:
- warsztaty kulinarne w III a „Zdrowo i kolorowo jemy”, podczas których uczniowie dowiedzieli się, dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem i samodzielnie przygotowali pełnowartościowe potrawy.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska i Karolina Czeladka.
- w I a dzieci przyniosły do szkoły ulubione owoce, warzywa i soki. Przeprowadzono rozmowę na temat zdrowego odżywiania w oparciu o przygotowane ilustracje i własne doświadczenia uczniów.
Osoby odpowiedzialne: Danuta Szot i Joanna Komuda.
- uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach teoretyczno – praktycznych i dowiedzieli się, jak wielki wpływ ma śniadania na ich zdrowie i dobre samopoczucie oraz samodzielnie przyrządzali smaczne i zdrowe śniadania.
Osoba odpowiedzialna: Anna Brodziak
- w klasie II a odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których młodzi kucharze zostali zaznajomieni z koniecznością spożywania zdrowych śniadań, a także wykazali się zdolnościami kulinarnymi.
Osoby odpowiedzialne: Liliana Kobos i Anna Dziurny
- uczniowie klasy III c przyswajali i wdrażali w życie zasady zdrowego stylu życia. Chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wsłuchiwali się w informacje, które przekazywali im nauczyciele. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali zdrowe i kolorowe śniadania.
Osoby odpowiedzialne: Anna Dąbek i Alicja Janiec
- uczniowie klas siódmych i ósmych aktywnie uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego: Mein gesundes Frühstück. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak mogą sobie zrobić zdrowe i dodające energii śniadanie. Każdy z uczniów wykonał plakat oraz krzyżówkę w języku niemieckim promujące zdrowe śniadanie.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
23.04.2024 r.
„Woda źródłem życia”
Dnia 23 kwietnia uczennica klasy 6 b Alicja Rogowska zajęła III miejsce w Interdyscyplinarnym Gminnym Konkursie „Woda źródłem życia” dla uczniów klas 6-8 organizowanym przez PSP nr 11 w Stalowej Woli.
Konkurs był zorganizowany w ramach promocji zdrowia i składał się z dwóch etapów. W pierwszym internetowym etapie uczniowie co miesiąc (od października do marca) rozwiązywali zadania z czterech przedmiotów: biologii, chemii, geografii i matematyki. W dniu 23 kwietnia 2024r. w PSP nr 11 w Stalowej Woli odbył się drugi etap konkursu, polegający na rozwiązaniu testu. Do drugiego zakwalifikowało się 10 uczniów.
23-24.04.2024 r.
Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Powiatowy Konkurs Matematyczny
Dnia 23 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Jego laureatami zostali:
Stelmach Milena - kl. III d - II miejsce
Zalewski Antoni - kl. III d - wyróżnienie
Dnia 24 kwietnia 2024 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Bis Bartłomiej z klasy III a zdobył wyróżnienie.
Osoby odpowiedzialne: Renata Maziarz, Danuta Szot oraz Anna Konefał i Izabella Madej
25.04.2024 r.
Miejski Konkurs Języka Angielskiego „ENGLISH IS FUN” dla klas 1-3
Dnia 25 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Wacława Górskiego odbyła się XIII edycja Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 62 uczniów ze szkół podstawowych miasta Stalowa Wola. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczestników, wybranych na podstawie eliminacji szkolnych przeprowadzonych 10 i 11 kwietnia w formie Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs miał formę testu i wykraczał poza ramy programowe. Mimo braku miejsca na podium, sam udział w konkursie był wyróżnieniem i dużym przeżyciem dla uczestników.
Osoba odpowiedzialna: Anna Hawrylak
25.04.2024 r.
„Następcy Mikołaja Kopernika”
Dnia 25 kwietnia po raz trzynasty uczniowie klas czwartych ze szkół podstawowych naszego miasta rywalizowali o tytuł następcy Mikołaja Kopernika. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów, którzy rozwiązywali interdyscyplinarny test wiedzy o tematyce związanej z działalnością Kopernika. Poziom wiedzy wszystkich uczniów był bardzo wysoki, a najlepszym wśród nich okazał się uczeń PSP 4 - Jakub Kaptur.
Osoba odpowiedzialna: Joanna Sikorska
26.04.2024 r.
„Booktalking, czyli pięć minut o książce”
W Bibliotece Pedagogicznej w Stalowej Woli odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,Booktalking, czyli pięć minut o książce”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować kreatywnie i nietuzinkowo swoje ulubione książki i zachęcić do ich przeczytania. W kategorii wiekowej klas V-VIII uczennica kl. 6a Joanna Sulowska zdobyła wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Osoba odpowiedzialna: Agnieszka Bajek- Dul
29-30.04.2024 r.
„Mistrz Pięknego Czytania”
Odbył się szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” dla uczniów klas 4-8, którego organizatorem była biblioteka szkolna. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięło nim udział 26 uczniów. Zaprezentowali oni wybrany przez siebie tekst oraz nieznany wcześniej tekst przygotowany przez organizatora konkursu.
Jury ze względu na wysoki poziom uczestników konkursu zdecydowało się na przyznanie 10-u dyplomów i nagród.
I miejsce - Hanna Najda kl. 4 d
II miejsce - Alicja Rogowska kl. 6 b oraz Maja Rakicka kl. 7 d
III miejsce - Filip Stecyk kl. 7 c oraz Zofia Cichocka kl. 5 b.
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Baran kl. 4 d, Jakub Jabłoński kl. 4 b, Dawid Kapuściński kl. 4 c, Marcel Omachel kl. 6a oraz Lena Dębowska kl. 7 c.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
30.04.2024 r.
„Dlaczego warto zostać wolontariuszem”
Dnia 30 kwietnia przedstawiciele Wolontariatu Szkolnego brali udział w warsztatach: „Dlaczego warto zostać wolontariuszem” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM w ramach zadania „Promocja i organizacja wolontariatu- Wolontariat jest cool”. Celem szkolenia było uświadomienie młodzieży korzyści płynącej z niesienia bezinteresownej pomocy, wspieranie ciekawych inicjatyw uczniów, rozwijanie postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
30.04.2024 r.
Majowe święta
Dnia 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia poświęcona majowym świętom. 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi oraz 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja, to dni które są szczególnie ważne w historii Polski.
Akademia została przygotowana przez uczniów klas 6c, 7d oraz uczennice kółka muzycznego w towarzystwie Pocztu Sztandarowego Szkoły. Nad całością czuwała Pani Ewa Skrzypacz, Pani Anna Majkowska, Pani Anna Sawicka oraz Pani Elżbieta Sobol.
MAJ
03.05.2024 r.
Niech się święci 3 Maja!
Dnia 3 maja nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę w Bazylice Konkatedralnej.
Osoba odpowiedzialna: Elżbieta Sobol
09.05.2024 r.
„Młody Matematyk”
Dnia 9 maja najlepsi matematycy z klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w XIX Konkursie Matematycznym „Młody Matematyk” organizowanym przez Politechnikę Rzeszowską w Stalowej Woli przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego. W pierwszym etapie konkursu, rywalizując z ponad 120 uczniami z całego powiatu, naszą szkołę reprezentowali: Agata Mołoń – kl.7a, Iga Nicpoń – kl.7a, Bartłomiej Wilk – kl.7a, Amelia Kowalska – kl.7b, Zuzanna Drabik – kl.7c i Lena Dębowska – kl.7c.
Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie z klasy 7a: Agata Mołoń, Bartłomiej Wilk.
Osoba odpowiedzialna: Barbara Wośko
10.05.2024 r.
„W krainie marzeń cioci Wandy”
Dnia 10 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ilustracji do utworów Wandy Chotomskiej „W krainie marzeń cioci Wandy”. W gronie nagrodzonych znalazły się dwie uczennice z klas drugich: Natalia Sudoł z kl. II a i Milena Ostatek z kl. II b. Laureaci osobiście odbierali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci gry planszowej „Na końcu języka” z rąk Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli, pani Beaty Życzyńskiej. W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu.
Osoba odpowiedzialna: Anna Konefał
10.05.2024 r.
,,Wszyscy jesteśmy wartościowi”
Dnia 10 maja uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami kolejny raz wzięli udział w corocznym Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.
Jego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i fakt istnienia pomiędzy nami osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zaczęło się przemarszem Alejami Jana Pawła II, ul. Czarnieckiego, ul. Wyszyńskiego, ul. Narutowicza do Parku 24. Na miejscu bohaterowie dzisiejszego dnia, zaprezentowali na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne. Uczniowie klasy 4a pięknie wykonali piosenkę ,,Wiara w siebie”. Nie obyło się bez wzruszeń. Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz oraz stowarzyszeń. Imprezę zakończyło wspólne wypuszczenie kolorowych balonów w niebo.
Osoby odpowiedzialne: Alina Szymaszek-Dymek, Agnieszka Bednarczyk, Marta Maczurad, Urszula Szkutnik
14-16.05.2024 r.
Egzaminy ósmoklasistów
W dniach 14-16 maja odbyły się egzaminy ósmoklasistów. Były to dni wolne dla uczniów klas IV-VII.
20.05.2024 r.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 20 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „W zaczarowanym świecie poezji dziecięcej”. Brali w nim udział przedstawiciele wszystkich klas oraz grupy 0.
Dzieci pięknie recytowały, a niektóre z nich miały wspaniały strój, jako dopełnienie przygotowanego utworu. Mali aktorzy recytowali najczęściej wiersze Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej. Wśród utworów królowała „Samochwała” i „Żuk”.
Jury, w składzie p. Alicja Muniak, p. Ewa Skrzypacz , p. Anna Madej z uwagą i wielką przyjemnością wysłuchało uczestników i wyłoniło zwycięzców.
I miejsce w grupie 0 zdobyła Natalia Mazurek.
Klasy I
I miejsce: Melania Kida, kl. b, Maria Kochman, kl. I c
II miejsce: Nina Małek, kl. I a
Klasy II
I miejsce: Dorota Rogowska, kl. II b, Lena Najda, II c
II miejsce: Krystian Kasprowicz, kl. II a
Klasy III
I miejsce: Liliana Smutek, kl. III d
II miejsce: Wiktoria Byczyńska, kl. III a
III miejsce: Aleksandra Kalinchuk, kl. III c
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
24.05.2024 r.
Spotkanie z przedstawicielem Sądu Rejonowego w Stalowej Woli
Dnia 22 maja uczniowie klasy VII c podczas lekcji doradztwa zawodowego spotkali się z kuratorem z Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Pan Jacek Skalny już kolejny raz przyjął zaproszenie i złożył wizytę w naszej szkole w ramach funkcjonowania Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, w tym zadań z doradztwa zawodowego i realizacji innowacji pedagogicznej przeprowadził spotkanie informacyjno – doradcze i z poradnictwa zawodowego na temat: „Gdy dorosnę, …” - informacje o lokalnym rynku pracy, w tym o zawodach prawniczych; ogólnej ofercie dotyczącej przyszłości uczniów.
Osoba odpowiedzialna: Renata Czernecka - Skrok
24.05.2024 r.
„Matematyczna Sztafeta Klas Piątych”
Dnia 24 maja po raz drugi z rzędu znaleźliśmy się w czołówce najlepszych piątoklasistów w naszym mieście w konkursie matematycznym "Matematyczna Sztafeta Klas Piątych", zdobywając drugie miejsce indywidualnie i drugie miejsce drużynowo. W pierwszej potyczce tylko czas oddania prac w dogrywce był rozstrzygający. Wszyscy razem: Daria, Asia, Kornelia, Marcelina i Szymon pokazali, że w Siódemce jest moc, logiczne myślenie, intuicja matematyczna i dobra atmosfera.
Osoba odpowiedzialna: Estera Lipińska
24.05.2024 r.
„Polskie małe i średnie miasta są lepsze do życia niż wielkie metropolie”
Dnia 24 maja przedstawiciele klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w roli publiczności w finałowej debacie oksfordzkiej o tezie: "Polskie małe i średnie miasta są lepsze do życia niż wielkie metropolie", która odbyła się w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. W roli mówców obu stron wystąpili uczniowie CEZ -u oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli.
Udział w debacie był okazją do poszerzenia wiedzy na temat technik i sztuki wystąpień publicznych oraz umiejętności argumentowania. Kompetencje te mogą okazać się bardzo przydatne w dalszym procesie edukacji czy rozwoju osobistego i zawodowego uczniów.
Osoba odpowiedzialna: Iwona Jabłońska
27.05.2024 r.
Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 27 maja odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów klas ósmych. Jego celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, kształtowanie podstawowych umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych, promowanie uczniów z najlepszą znajomością języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, pogłębienie motywacji do nauki języka niemieckiego oraz propagowanie nauki języka niemieckiego.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce- Lena Czajka- 8 b
II miejsce Oliwia Słonina- 8 b
III miejsce Barbara Jagielska – 8 a
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
27.05.2024 r.
Warsztaty kulinarne
Dnia 27 maja uczniowie klasy III a wraz z nauczycielami zorganizowali warsztaty kulinarne, na które zostały zaproszone dzieci z terapeutycznego punktu przedszkolnego „Nasze Przedszkole” utworzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej SZANSA.
Podczas lekcji, innej niż zwykle, młodzi kucharze wraz z zaproszonymi gośćmi przygotowali pyszne gofry, a następnie udekorowali je owocami. Głównym etapem zajęć była wspólna degustacja przygotowanych smakołyków, pełna uśmiechów i rozmów ukazujących, iż razem możemy więcej. W niezwykle milej i serdecznej atmosferze uczniowie rozwijali zdolności kulinarne, integrowali się ze środowiskiem lokalnym, a także mieli okazję wykazać się empatią i chęcią niesienia pomocy słabszym. Była to cenna lekcja, z której każdy wyniósł wiele nowych doświadczeń.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska, Karolina Czeladka
27.05.2024 r.
Wizyta w Domu Dziecka w Stalowej Woli
Dnia 27 maja uczniowie z III d w ramach realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych” udali się z wizytą do Domu Dziecka w Stalowej Woli.
Byli bardzo szczęśliwi, mogąc odwiedzić mieszkające tam dzieci. Przekazali na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Warchoł przyniesione dary, potem wysłuchali krótkiej pogadanki na temat specyfiki pracy w placówce tego typu. Przedstawiony przez uczniów program artystyczny „Wesołe zoo”, wzbudził uśmiech na twarzach maluszków. Radość była obopólna.
To był bardzo udany dzień, który na zawsze pozostanie w sercach uczniów z III d. Stwierdzili, że warto pomagać i być dobrym, ponieważ wtedy dają cząstkę siebie innym, stają się lepsi i bogatsi o dobre uczynki.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
28-29.05.2024 r.
Lekcje otwarte: „Jem i żyję zdrowo”
W dniach 28 i 29 maja odbyły się zajęcia zatytułowane „Jem i żyje kolorowo” dla uczniów klasy „0” oraz I c.
Zostały opracowane przez panią Małgorzatę Szwedo i przeprowadzone wspólnie z uczniami ze szkolnego wolontariatu. Ich celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia u dzieci w wieku szkolnym.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia poprowadzone przez ich starsze koleżanki, wykazały się dużą wiedzą oraz aktywnością.
Osoba odpowiedzialna: Małgorzata Szwedo
29.05.2024 r.
Najlepsi z Najlepszych z klas trzecich w Siódemce
Dnia 9 maja w PSP nr 12 w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom Miejskich i Powiatowych Konkursów Ortograficznych i Matematycznych. Z naszej szkoły w uroczystości brało udział osiem osób.
Laureaci Miejskiego Konkursu Ortograficznego
1. Miłosz Smycz, kl. III d
Laureaci Miejskiego Konkursu Matematycznego
1. Dominik Rakicki, kl. III d
2. Kornel Członka, kl. III d
3. Jakub Szymczakiewicz, kl. III b
4. Antoni Karwas, kl. III a
Laureaci Powiatowego Konkursu Ortograficznego
1. II miejsce - Milena Stelmach, kl. III d
2. wyróżnienie – Antoni Zalewski, kl. III d
Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego
1. wyróżnienie – Bartłomiej Bis, kl. III a
Uczniów z III a przygotowywała pani Marta Polańska, ucznia z III b - pani Zuzanna Rymanowska, zaś uczniów z III d - pani Anna Madej.
Maj 2024 r.
Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece”
Dzięki zainteresowaniu akcją „Podaruj książkę bibliotece” księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 68 książek. Przeważnie są to bajki dla najmłodszych czytelników, a także literatura dla dorosłych.
Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji to: Iga Lisowska kl. 2a, Dominika Szkutnik kl. 8a, Wiktoria Szkutnik kl. 3d, Laura Bila kl. 4b, Liliana Smutek kl. 3d, Julia Żuchowska kl. 7a, Milena Stelmach kl. 3b, Aleksandra Mączka kl. 7a, Mateusz Majkut kl. 4d, Filip Majkut kl. 1b.
Osoba odpowiedzialna: Bogusława Dynek
CZERWIEC
Maj-czerwiec 2024 r.
Dni Dziecka
Na początku czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyły się liczne wyjścia np. na lody lub do cukierni. Spotkania były okazją do integracji zespołów klasowych i miłego spędzenia czasu we własnym gronie.
Osoby odpowiedzialne: wychowawcy klas
02.06.2024 r.
Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny
Dnia 2 czerwca Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny zakończył się awansem na zawody wojewódzkie. Nasze dziewczęta po wyrównanej walce zajęły VIII miejsce. Najlepiej wystartowała Sandra Wojtala i zajęła IX miejsce.
Osoba odpowiedzialna: Anna Telega
03.06.2024 r.
„Mam Talent”
Dnia 3 czerwca odbył się szkolny konkurs „Mam Talent”. Publiczność mogła wysłuchać wielu pięknych utworów wykonanych przez wokalistów, instrumentalistów, podziwiać tancerzy oraz obrazy przyszłych plastyków. Jury wybrało najlepszych, którzy swoje utwory wykonają na Rodzinnym Pikniku.
Osoby odpowiedzialne: Anna Majkowska i Anna Sawicka.
04.06.2024 r.
Czwartki Lekkoatletyczne
Dnia 4 czerwca odbył się Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowali lekkoatleci, którzy po wcześniejszych startach uzyskali awans na te zawody. Z nadzieją oczekujemy, kto zakwalifikuje się na zawody ogólnopolskie w Łodzi.
Osoba odpowiedzialna: Anna Telega
06.06.2024 r.
„Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością”
Dnia 6 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania „Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością”. Konkurs ten był zorganizowany przez MBP i PSP nr 9 dla uczniów klas II-III szkół podstawowych w Stalowej Woli. Z klas trzecich naszą szkołę reprezentowała Nina Mucha, która za interpretację przygotowanych wierszy zdobyła III miejsce. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez dyrektor PSP nr 9 im. J. Kochanowskiego Lucynę Żmindę oraz dyrektor MBP im. M. Wańkowicza Beatę Życzyńską. Laureaci mieli okazję, aby jeszcze raz zaprezentować wiersze, których tematem przewodnim były zwierzęta. Nina przeczytała wiersz Małgorzaty Frączek „Kogut”. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy. Gratulujemy jej zdobytego miejsca i życzymy kolejnych sukcesów.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
06.06.2024 r.
„Z rodziną odkrywam moje miasto”
Dnia 6 czerwca rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Z rodziną odkrywam moje miasto”. Tematem przewodnim konkursu była rodzina i nasze miasto – Stalowa Wola. Do oceny komisji konkursowej wpłynęło 65 prac, a każda z nich była piękna i niepowtarzalna.
Po naradzie jury wybrało po osiem prac w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
Dulnik Filip I c
Ciszyńska Marlena, kl. II a
Sudoł Natalia, kl. II a
Ostatek Milena, kl. II b
Dziedzic Maciej, kl. II c
Byczyńska Wiktoria, kl. III a
Stadnik Amelia, kl. III b
Stępień Liliana, kl. III d
Klasy IV-VIII
Dusza Adrian, kl. IV a
Suliga Nikola, kl. IV c
Domańska Wiktoria, kl. IV d
Majkut Mateusz, kl. IV d
Czarnecka Daria, kl. V a
Haliniak Hanna, kl. V b
Tryka Emilia, kl. VI c
Domański Jakub, kl. VI d
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 14 czerwca 2024 r. podczas Pikniku Rodzinnego. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.
Osoby odpowiedzialne: Liliana Kobos, Anna Sawicka
07.06.2024 r.
,,Bezpieczne wakacje”
Dnia 7 czerwca hasło “bezpieczne wakacje” przyświecało piątkowym spotkaniom z policjantami w klasach młodszych naszej szkoły. W trakcie pogadanki, którą w sposób fachowy i interesujący dla dzieci wygłosili: asp. sztab. pan Robert Kotwica i szerż. sztab. pani Patrycja Gózd, nasi młodsi uczniowie mogli dowiedzieć się, jak w sposób bezpieczny spędzić czas wakacyjny, jak zachować się nad wodą, na placu zabaw. Jeszcze raz przypomniane zostały im zasady ruchu drogowego- jak bezpiecznie korzystać dla przejść dla pieszych i rowerzystów, we właściwy sposób korzystać z roweru i hulajnogi, aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, pytaniom nie było końca.
Osoba odpowiedzialna: Alina Szymaszek-Dymek
09.06.2024 r.
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego U12 i U14
Dnia 9 czerwca osiem medali wywalczyły uczennice siódemki podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego U12 i U14. Sandra Wojtala wywalczyła komplet medali. Wygrała skok w dal skacząc 5 metrów i 1 centymetr! Zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x200 m oraz brązowy w rzucie młotem. Emila Tryka zdobyła złoty medal w rzucie młotem i brązowy w rzucie dyskiem, a jej koleżanka z klasy Karolina Kowalczykowska srebrny w rzucie młotem i srebrny w rzucie dyskiem. Z kolei Lena Stręciwilk biegała w biegu na najdłuższym dystansie, tj. na 1000 m wywalczyła brązowy medal. Oprócz nich w zawodach startowali inni uczniowie z naszej szkoły, także reprezentując barwy KKL Stal Stalowa Wola.
Osoba odpowiedzialna: Anna Telega
10.06.2024 r.
„W świecie poezji Jana Brzechwy”
Dnia 10 czerwca w klasie III D odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci z grupy 0 z naszej szkoły. Uczniowie przedstawili program artystyczny „W świecie poezji Jana Brzechwy”, zadawali dzieciom zagadki oraz zaprezentowali swoje umiejętności piosenkarskie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. To było kolejne działanie uczniów z III D w ramach realizacji w klasie innowacji pedagogicznej „Dobrzy dla siebie i dla innych”.
Wszyscy uczniowie ubrani byli w błękitne koszulki, które kupili Rodzice na XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”. Uczniowie zdobyli tam wyróżnienie.
Osoba odpowiedzialna: Anna Madej
10.06.2024 r.
„Mój ulubiony przystanek historii”
Dnia 10 czerwca w Galerii Malarstwa im. A. Karpińskiego odbyła się gala finałowa konkursu „Mój ulubiony przystanek historii”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy wcześniej wraz ze swoją klasą wzięli udział w warsztatach plenerowych i spacerze po najciekawszych miejscach naszego miasta. Zadaniem uczniów było artystyczne przedstawienie miejsca, które najgłębiej zapadło im w pamięć. Zainteresowanie było bardzo duże i Muzeum Regionalne zebrało aż 200 prac. Nasza uczennica - Alicja Dyrkacz z klasy 4 b zajęła I miejsce w kategorii klas 4-6.
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Mrowiec
14.06.2024 r.
„Najpiękniejsza kapliczka dla Matki Bożej”
Dnia 14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu „Najpiękniejsza kapliczka dla Matki Bożej” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 w Stalowej Woli.
Nasi uczniowie: Nina Mucha i Dorota Rogowska zajęły 1 miejsce, a Mateusz Majkut zdobył wyróżnienie.
Osoba odpowiedzialna: s. Anna Godek
14.06.2024 r.
Piknik Rodzinny
Dnia 14 czerwca 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli odbył się Szkolny Piknik Rodzinny. Impreza była wspólnym dziełem Rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów oraz licznych sponsorów.
Pogoda wprawiła wszystkich uczestników w radosny nastrój i zachęcała do udziału w licznych atrakcjach. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli delektować się pysznymi kiełbaskami z grilla, słodkościami w postaci domowych ciast i waty cukrowej. Był także popcorn i słodycze. Uczniowie chętnie korzystali z dmuchańców i malowania twarzy, oglądając występy artystyczne przygotowane przez swoich kolegów i koleżanki pod czujnym okiem nauczycieli.
Niesamowitym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy sportowe oraz pokazy fizyczno-chemiczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów, żołnierzy 18 Pułku Saperów oraz przedstawicieli Straży Pożarnej.
Jak na prawdziwy piknik przystało było także losowanie nagród przygotowanych przez sponsorów. Było barwnie, wesoło i z rozmachem.
Rok szkolny 2023/2024
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
W roku szkolnym 2023/2024 klasa integracyjna III a po raz kolejny czynnie włączyła się w projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Hasło przyświecające V edycji projektu to: „Na tropach dobroczynności”. Zrealizowana przez klasę III a inicjatywa składała się z trzech oddzielnych modułów. Moduł I „Bądź dobry dla ludzi”, moduł II „Bądź dobry dla zwierząt” i moduł III „Bądź dobry dla roślin”️. Realizując każdy z etapów uczniowie samodzielnie, z pomocą rodziców lub z nauczycielami zapoznawali się z lekturą lub wierszem nawiązującym do omawianego zagadnienia. Uczniowie wykonywali również różnorodne zadania, aby w praktycznym działaniu poznawać moc dobroczynności. Udział w projekcie stał się czasem, w którym uczniowie z zapałem pogłębiali wiedzę na temat dobroczynności i kształtowali swoje stałe sprawności w czynieniu dobra.
Osoby odpowiedzialne: Marta Polańska i Karolina Czeladka
Rok szkolny 2023/2024
Matematyczno-kulinarne potyczki klasy 6 d
Podsumowaniem realizowanej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej było spotkanie dla rodziców uczniów klasy szóstej "d" połączone z przygotowanym przez nich poczęstunkiem. Łączyła ona wiedzę teoretyczną z matematyki z jej praktycznym zastosowaniem w życiu codziennym.
Podczas zajęć uczestnicy ważyli, przeliczali jednostki i dopasowywali proporcje produktów potrzebnych do sporządzenia potrawy dla całej grupy. Ten wspólnie spędzony czas zintegrował zespół, nauczył odpowiedzialności za grupowe działania, a przede wszystkim rodziny zyskały nowych „kucharzy”.
Osoba odpowiedzialna: Joanna Sikorska
Rok szkolny 2023/2024
Wycieczki
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych wycieczkach w wiele interesujących miejsc, których celem było zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, a także zacieśnianie więzi koleżeńskich.
Osoby odpowiedzialne: wychowawcy klas
Rok szkolny 2023/2024
Współpraca z Biblioteką Miejską
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Zajęcia dotyczyły wielu bardzo ciekawych tematów m. in. związanych z porami roku i ważniejszymi świętami.
Osoby odpowiedzialne: wychowawcy klas
Rok szkolny 2023/2024
Szkoła Promująca Zdrowie
Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli w roku szkolnym 2023/2024 kontynuowała, rozpoczętą w ubiegłych latach, drogę prowadzącą do zwiększenia poziomu wiedzy i umiejętności całej społeczności szkolnej z zakresu zdrowego stylu życia.
Za zwiększenie efektywności prowadzonych działań odpowiadał powołany zespół do spraw promocji zdrowia, który opracował plan działania, a następnie nadzorował wdrażanie go w życie szkoły.
Osoba odpowiedzialna: Koordynator SzPZ Karolina Czeladka
Rok szkolny 2023/2024
Laboratoria Przyszłości
W drugim semestrze z zapałem kontynuowaliśmy w naszej szkole pracę z pomocami otrzymanymi w ramach rządowego programu pod nazwą „Laboratoria Przyszłości”. Były one wykorzystywane na różnych zajęciach dydaktycznych miedzy innymi na lekcjach informatyki, matematyki, techniki, muzyki, zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, itp.
Narzędzia otrzymane z programu „Laboratoria Przyszłości” pozwalały na prowadzenie bardziej angażujących i efektywnych zajęć, co przekładało się na lepsze wyniki nauczania. Nasi podopieczni mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności praktycznych w różnych dziedzinach, takich jak programowanie, elektronika, robotyka, drukowanie 3D i projektowanie. Te umiejętności są niezwykle cenne na rynku pracy i przygotowują uczniów do wyzwań przyszłości. Praca z nowoczesnymi narzędziami stymuluje kreatywność i innowacyjność uczniów. Mogą oni wymyślać i realizować własne projekty, co rozwija ich samodzielność myślenia i umiejętność rozwiązywania problemów. Zajęcia są przez to bardziej atrakcyjne i angażujące, co zwiększa motywację do nauki.
Osoba odpowiedzialna: Leszek Sudoł
20.06.2024 r.
Pożegnanie uczniów klas ósmych
Dnia 20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klas 8. Składało się na nie przekazanie sztandaru uczniom klas 7, krótka część artystyczna oraz wręczenie nagród i dyplomów za szczególne osiągnięcia w nauce i konkursach.
Osoba odpowiedzialna: Beata Bryk-Pokrzywa
21.06.2024 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Dnia 21 czerwca odbyły się w czterech turach uroczyste akademie dla klas I-VII z okazji zakończenia roku szkolnego z udziałem Dyrekcji szkoły, Pocztu Sztandarowego, nauczycieli, wychowawców oraz uczniów i ich rodziców. Wielu otrzymało dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki oraz wzorowe zachowanie. Nie brakowało nagród dla laureatów wielu konkursów i zwycięzców zawodów sportowych.
Osoby odpowiedzialne: Anna Majkowska-Sobiło, Anna Sawicka, Anna Brodziak, Anna Kluza, Barbara Kuziora, Zuzanna Rymanowska