Wydarzenia klasowe

24 stycznia odbyła się w 3 D lekcja otwarta dla Rodziców. Zaproszonym gościem była również Pani Dyrektor Alicja Bartoszek, która przyglądała się dzieciom podczas zajęć

. Tematem lekcji było podsumowanie działań, wynikających z realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych”. Oprócz tematów bieżących realizowanych na zajęciach, dzieci podejmowały wiele działań związanych z akcjami szkolnymi. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć wspólnie wykonaną laurkę dla pani higienistki oraz plakat związany ze Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, za który klasa zdobyła I miejsce. Była również mowa o postanowieniach prozdrowotnych uczniów przy okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Po poznaniu skutków palenia papierosów, uczniowie postanowili, że nie będą w przyszłości palić tytoniu, bo chcą być dobrzy dla siebie i dla innych. Na lekcji była także mowa o pracy dzieci w grupach, dzięki której wdrażały się do szanowania i tolerancji wobec kolegów i koleżanek podczas wspólnych działań w klasie. W ramach realizacji innowacji „Dobrzy dla siebie i dla innych” uczniowie włączyli się również w organizację klasowych imprez oraz w przygotowanie lekcji otwartej dla dzieci z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli. Za wielkie zaangażowanie w życie klasy, uczniowie przyczepili na tablicy wykonane przez siebie pozytywne emotki. Podczas lekcji omawiany był przepis na najlepszego przyjaciela, który uczniowie pisali na zajęciach w MBP 17 stycznia 2024 roku. Sami stwierdzili, że aby mieć kogoś bliskiego trzeba o niego dbać i być dla niego dobrym. Na zakończenie zajęć uczniowie opowiadali o swoich osiągnięciach i pokazywali medale, które wykonali sami dla siebie. To działanie było bardzo potrzebne, bo uświadomiło dzieciom, że aby być dobrym dla innych, trzeba być też dobrym dla siebie… Lekcję umiliła piosenka o emocjach, wykonana przez uczniów przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Dzięki wszystkim działaniom uczniów i wychowawczyni oraz wsparciu Rodziców, konflikty w klasie rozwiązywane są pokojowo. Dzieci mają świadomość własnej wartości i pozytywnego obrazu samego siebie. W dalszym ciągu uczą się jak rozwijać szlachetne strony charakteru, szanować innych ludzi i zdobywać przyjaciół.

Anna Madej