Nabór 2024/2025

Klub Szkół

Aktywna tablica

Laboratoria Przyszłości

Nr konta bankowego do wpłat za obiady, duplikaty:

Nr konta Rada Rodziców:

53 9430 0006 0000 1469 2000 0001

Logowanie Office

Logowanie do Chmury Microsoft Office (365):

Mam problem z MS Teams (zobacz pomoc)

Trwa XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości’ 2023 pod hasłem „Rewolucje technologiczne”.

W związku z obchodami tego święta w ramach orientacji i doradztwa zawodowego 14 listopada uczniowie klas: 5a, 5c, 7a, 7b pod opieką nauczycieli (Beata Bryk-Pokrzywa, Renata Czernecka-Skrok, Renata Deruś. Anna Kluza i Elżbieta Łuszczak) - spotkali się z kuratorem zawodowym oraz aplikantem kuratorskim z Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, absolwentami naszej szkoły.

Goście wygłosili prelekcję na temat przedsiębiorczości. Rozmawiali z uczniami o promocji świadomego rozwoju, aktywnej postawie wobec życia i podejmowaniu inicjatyw w zakresie zawodów prawniczych. Opowiadali o zadaniach sądów powszechnych, działaniach profilaktycznych sądu i kuratorów wobec nieletnich. Zwracali uwagę na sposoby zapobieganie przestępczości i demoralizacji nieletnich. Ukazali stosowanie nowych rozwiązań w sądownictwie i znaczenie technologicznych możliwości sądów. Zaprezentowali ofertę dotyczącą wyboru dalszej ścieżki rozwoju edukacyjno – zawodowego, w tym możliwość zdobycia sukcesu w sądownictwie.

Uczniowie wręczyli prelegentom Podziękowania i życzyli zadowolenia w pracy. Ze spotkania wyszli przekonani, że są młodymi przedsiębiorcami, że żeby zostać prawnikiem, można najpierw w szkole osiągać sukcesy sportowe, że każde wykroczenie przeciw przepisom prawa będzie towarzyszyć w przyszłości, ograniczając wiele możliwości w dorosłym życiu, że z nowoczesnych technologii informatycznych należy korzystać mądrze.

Koordynator WSDZ

szkolny doradca zawodowy